Що буде якщо не платити онлайн кредит
Кредитування в Україні останнім часом набуло масштабне явище. В умовах фінансової нестабільності все більше і більше громадян змушені періодично звертатися до послуг мікрофінансових організацій (МФО) з метою вирішення своїх тимчасових фінансових проблем. Кредит в МФО можна оформити прямо на сайті організації протягом 15 хвилин. Для цього буде потрібно доступ до Інтернету, паспорт позичальника, його ідентифікаційний код, банківська карта для зарахування грошей і № мобільного телефону.
Головний недолік позик в МФО полягає в тому, що така позика буде короткочасним (до 1 місяця), на невелику суму (не більше 15-20 тисяч грн, перша позика ще менше), а головне, такий кредит буде виданий під дуже великі відсотки. Як правило, МФО дають позики під 1,5-2% в день. Це дуже велика процентна ставка, яка в 20-30 більше стандартної відсоткової банківської ставки.
Оформлення будь-якого кредиту завершується підписання Договору, в якому обумовлюються всі умови кредитування, зокрема, графік погашення заборгованості та штрафні санкції в разі прострочення сплат по позиці.
Що буде, якщо не платити позики
Багато позичальників задаються питанням, «що буде, якщо не віддавати позики»? Якщо в двох словах, то, нічого хорошого. Відносно боржників застосовуються штрафні санкції, нараховується пеня.
Наприклад, якщо клієнт допустив прострочення по погашенню позики, взятої в банку, то йому буде щодня нараховуватиметься пеня, а також буде виписаний штраф, згідно з умовами підписаного Договору. Неустойка буде нарахована в національній валюті, навіть якщо позика бралася в іноземній валюті. Якщо позичальник продовжує несплату за відсотками і тілом кредиту, банк подає позовну заяву до суду з проханням стягнути з позичальника гроші в судовому порядку. Все може закінчитися вельми плачевно для неплатника – в гіршому випадку борг буде стягнуто шляхом конфіскації майна у виконавчому порядку.
Що буде, якщо не платити позики взяті через інтернет?
Позичальник, який оформив кредит у МФО, і допустив по ньому прострочення, отримає підвищену процентну ставку, штраф і нарахування щоденної пені. Величина штрафних санкцій прописана в Договорі, який підписувався обома сторонами при оформленні кредиту. Неустойка може досягати половини суми боргу клієнта. Часто позичальник відмовляється виплачувати відсотки, і тоді починається довга комунікація між МФО і клієнтом.
На першому етапі МФО надсилає СМС-повідомлення, які починають приходити за пару днів до закінчення терміну договору, якщо клієнт допустив прострочення по платежах. В цей час працівники компанії зв’язуються з боржником і пропонують варіанти погашення. Якщо клієнт відмовляється вносити платіж по кредиту, то крайнім методом боротьби за повернення коштів є звернення до суду. Це займає багато часу, ресурсів, доводиться платити судові збори та ін.
Коли і як можна не платити позики:
- На час кредитних канікул.
- У разі визнання підписаного Договору недійсним.
- Під час воєнного стану.