Міні  кредит

У житті пересічного громадянина іноді виникають ситуації, коли йому треба «перехопити» щодо невеликою сумою грошей на короткий період. Раніше це називали «дожити до зарплати». Звичайно, в такій ситуації можуть виручити друзі, знайомі, родичі. Однак, як правило, у людей небагатих і коло спілкування складається з таких же небагатих людей, зайняти у яких кілька тисяч гривень на пару тижнів велика проблема, бо, більшість з них самі шукають у кого б зайняти. Набагато простіше взяти маленький кредит в мікрофінансової організації (МФО).

МФО з’явилися відносно недавно, і є такими собі «міні-банками», спеціалізацією яких є короткостроковий міні кредит. Невеликий кредит, взятий в МФО, дозволить позичальнику пережити свій маленький фінансову кризу без великих втрат або потрясінь.

Мінімальна сума кредиту, в таких організаціях, як правило обмежена 1000 грн. Максимум може досягати декількох десятків тисяч. Найчастіше – 15-20 тис. Грн. Основна перевага МФО перед класичними банками полягає в тому, що тут можна дуже оперативно оформити кредит, при мінімально необхідному пакеті документів. Зазвичай достатньо мати паспорт, довідку про присвоєння ІПН, № банківської карти і мобільний телефон. Подана клієнтом заявка проходить розгляд протягом 15 хвилин, схвалення отримують більше 90% позичальників.

Що треба знати про кредит

Позичальник, який оформив перший кредит в МФО, зазвичай отримує низьку процентну ставку – 0,01%. Фактично, якщо він не допускає прострочення по кредиту, і повертає гроші у встановлений договором термін, позика виходить безпроцентної. Однак, при повторних зверненнях в цю ж кредитну організацію, на взяті гроші будуть нараховуватися від 1 до 2% в день. Це дуже великий відсоток. Наприклад, якщо людина оформив на 1 місяць кредит на 20000 грн під 2%, йому доведеться виплатити одних відсотків 12000 грн. Тобто, повертати доведеться 32000 через місяць. Цю обставину необхідно враховувати, і намагатися повернути взятий кредит, як можна швидше.