Часті причини відмов у кредитах

Часті причини відмов у кредитах

До кредитування в банку клієнти вдаються у випадках покупки дорогих товарів, нерухомості, автомобілів, іноді, кредит береться на навчання або лікування. Банк може дати дуже великий кредит на дуже тривалий термін під осудні відсотки. Наприклад, до таких видів кредитів належать іпотечні кредити на покупку житла.

Однак, отримати кредит в банку може далеко не кожен його клієнт. Адміністрація фінансової установи оцінює платоспроможність позичальника, його кредитну історію, вік. Якщо ні по одному з пунктів немає великих ризиків, кредит, як правило, оформляється. Статистика говорить, що банки відхиляють до 40% поданих заявок на кредити. Причин відмови в кредитуванні може бути досить багато. Але, найбільш часто зустрічаються причин трохи.

Платоспроможність

Одним з головних показників, на який в першу чергу дивляться банкіри, – це платоспроможність клієнта. Ніхто вам не видасть кредит на 500 000 при місячному заробітку в 5 000. Якщо банк не впевнений у платоспроможності позичальника, він може попросити надати додаткові довідки, – про склад сім’ї, про заробіток членів сім’ї. Фінансова установа має бути впевнена, що позичальник не стане проблемним клієнтом, і зможе оплачувати кредит згідно із запропонованим графіком.

У тому випадку, якщо клієнт добре заробляє, але отримує зарплату в «конверті», йому не вдасться переконати банк у своїй платоспроможності, оскільки, роботодавець не видасть довідку про доходи, без якої довести свій офіційний дохід неможливо. Але, навіть платоспроможні клієнти іноді отримують відмову в кредитуванні.

Кредитна історія

Кредитна історія кожного позичальника зберігається в Бюро кредитних історій (БКІ), яких в Україні три. Кожне БКІ працює зі «своїми» банками, які передають відомості про позичальників: розмір кредитів, терміни їх погашення, допущених простроченнях та ін. Іноді буває так, що співробітники банку передали неточну інформацію, яка стала причиною погіршення кредитної історії клієнта. У такому випадку клієнт повинен звернутися в банк із заявою, в якому викласти проблему.

Більшість БКІ зберігають кредитну історію своїх клієнтів не більше 10 років, тому, клієнт з поганою кредитною історією після закінчення цього терміну отримує технічну «амністію», проте, банки з підозрою ставляться до осіб, які не мають кредитної історії. При цьому, чим старше вік, тим більше підозр. Скажімо, сорокарічний потенційний позичальник, з чистою кредитною історією, має високий шанс отримати відмову в кредитуванні.

Другий важливий момент, БКІ не мають загальної бази, працюють самостійно, тому, не виключено, коли клієнт з поганою кредитною історією, може отримати кредит в банку, якщо цей банк працює з іншим БКІ. При цьому треба розуміти, що зіпсованість кредитної історії може бути принципово різною. Якщо попередній кредит довелося повертати банку через суд, то такий позичальник автоматично потрапляє в «чорний список», і розраховувати йому на отримання кредиту не варто. Зовсім інша справа, якщо були поодинокі незначні прострочення, а сам кредит був погашений в строк. З таким клієнтом банк може працювати. Можливо, в якості перестраховки позичальникові будуть запропоновані персональні умови кредитування з іншої процентною ставкою і термінами.

Скоринг

Подана клієнтом заявка на кредит проходить ряд етапів перевірки – після проходження одного етапу заявка пересилається на наступний. На початковій стадії співробітник банку перевіряє відповідність платоспроможності клієнта просять їм сумі. Якщо немає невідповідностей, на наступному етапі перевіряється достовірність поданої інформації і кредитна історія позичальника.

Якщо все подані документи були достовірними, але за оцінкою банку – кредитоспроможність заявника недостатня для отримання кредиту, або його надання пов’язане з високим ризиком неповернення для банку, банк відмовляє. Інформація про те, що банк відмовляє у видачі кредиту, відправляється по СМС та електронною поштою або листом на адресу, вказану у заявці.

Варто також відзначити, що аналіз заявки – це дуже індивідуальний процес. Якщо банк вирішує, що клієнт не може дозволити собі кредит (кількість внесків, сума кредиту), він може запропонувати різні рішення, такі як продовження терміну кредиту – тоді внесок, як правило, нижче і, можливо, більше відповідає доходу клієнта.

Цільове призначення

Деякі види кредитів носять цільове призначення, наприклад, кредит на покупку автомобіля, житла, відкриття бізнесу. Кожен з таких видів кредиту видається на певних умовах, зазвичай, як заставне майно виступає предмет, на покупку якого оформляється кредит. Тому, якщо клієнт хоче взяти грошовий кредит на покупку автомобіля, в такому випадку йому буде, швидше за все, відмовлено.

Альтернативні варіанти кредитування

Як дієвої альтернативи банківським кредитам можна розглянути кредитування в МФО. Наприклад, в МФО Містер Кеш можна оформити перший кредит без довідки про доходи, без поручителів, під 0,01%, на термін до 30 днів.

30.08.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць