0Можливі причини відмови у видачі кредиту
Можливі причини відмови у видачі кредиту

Можливі причини відмови у видачі кредиту

Чому банк відмовляє в видачі кредиту і що робити в цьому випадку?

На перший погляд, отримати кредит, на який ви претендуєте, досить просто. Насправді це більш складний процес. Вашу заявку починають обробляти прямо у головному офісі банку. При подачі заявки на кредит консультант запитує основні трудові документи, документ, що засвідчує особу, та, при необхідності, інші документи, що підтверджують дохід заявника. При заповненні заявки клієнт також повинен підписати безліч заяв, в тому числі різні види згоди і дозволу. Крім цього, банк буде проводити оцінку кредитоспроможності та економічного статусу заявника.

Що таке відмова в кредиті — коли це може статися?

Незважаючи на позитивне ставлення до всього процесу, необхідно враховувати ситуацію, у якій банк відмовляється надати кредит і відхиляє заявку. Звичайно, багато хто задають собі питання, чому банк не хоче надавати кредит? Причин для відмови може бути багато. В залежності від типу фінансового продукту, на який претендує заявник — може виявитися, що його кредитоспроможність недостатня або вартість майна (у разі іпотеки) не відповідає бажаної суми кредиту. При перевірці заяви аналітик банку може просто враховувати, що клієнт не може дозволити собі ще одне зобов’язання на певну суму.

Щоб точно зрозуміти, чому банк відхиляє заявку, варто знати весь хід аналізу. Кожен запит клієнта відправляється з філії в головний офіс банку. Там він приходить до поглибленого аналізу. Кредитний аналіз має кілька етапів, після проходження одного етапу заява надсилається на наступний.

Спочатку аналітик перевіряє дохід клієнта і перевіряє, чи може він подати заявку на кредит в запитуваної суми. Якщо немає протипоказань, на наступному кроці перевіряється достовірність та кредитна історія клієнта.

Якщо всі подані документи не були достовірними, але за оцінкою банку — кредитоспроможність заявника недостатня для отримання кредиту, або його надання пов’язано з високим ризиком неповернення для банку, банк відмовляє. Інформація про те, що банк відмовляє у видачі кредиту, відправляється СМС та електронною поштою або листом на адресу, вказану у заявці.

Варто також відзначити, що аналіз заявки — це дуже індивідуальне питання. Якщо банк вирішує, що клієнт не може дозволити собі кредит (кількість внесків, сума кредиту), він може запропонувати різні рішення, такі як продовження строку кредиту — тоді внесок, як правило, нижче, і, можливо, більше відповідає доходу клієнта.

У будь-якому випадку клієнт банку зазвичай очікує перевірки своєї заяви в середньому від двох днів до двох тижнів — це теж індивідуальний питання і залежить від того, не запитує банк додаткові документи, необхідні для аналізу.

Найбільш часті причини відмови в кредиті:

1. Недолік кредитоспроможності

Кредитоспроможність оцінюється на основі поточних зобов’язань заявника, виду і строку його роботи, кредитної історії або надмірних поточних кредитних зобов’язань. Банки зазвичай керуються принципом, згідно з яким загальна сума фінансових зобов’язань не може перевищувати половини щомісячного доходу клієнта.

2. Негативна кредитна історія

У цьому випадку клієнт мало що може зробити. Банк не буде співпрацювати з ненадійним позичальником.

3. Тип зайнятості

Клієнт мрії для банку — це людина, що працює за безстроковим трудовим договором з гарним заробітком. Однак реальність часто виглядає по-іншому. Багато людей працюють неофіційно і не мають власного бізнесу.

4. Вік претендентів

Критерієм, який часто приймається до уваги і який може вплинути на відмову у видачі споживчого кредиту, є вік заявників. У разі довгострокових кредитів — чим старше позичальник — тим більше ймовірність відхилення заявки на кредит. Занадто молоді люди без кредитної історії і постійної роботи також отримають відмову. Теоретично, люди середнього віку з усталеною позицією на ринку праці і стабільним доходом знаходяться в кращому положенні.

Що робити якщо банк відмовив?

У разі, коли заявка в банк на кредит не увінчалася успіхом — звертайтеся у Містер Кеш. Надаємо позики-онлайн практично без відмов. Клієнт повинен надати лише паспорт громадянина України та діючий номер телефону. Працюємо прозоро — поважаємо кожного клієнта!

22.07.2020
Назад

Сума позики

100   грн
15000   грн

Термін позики

5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика Гроші в борг Кредит від компанії MisterCash Швидкий кредит Кредит без процентів Кредитні гроші з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки в Україні Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Студентський кредит від Містер Кеш Кредит з 21 року Миттєвий кредит У вас немає офіційного місця роботи, і вам потрібен кредит? З Містер Кеш все можливо! Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць Мікропозика Кредит готівкою (на карту) Кредит без відмови Позику онлайн на карту Швидкий займ Гроші в борг Мікрокредит Швидкий кредит Кредит без відсотків Кредитні кошти з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки Кредит по паспорту Кредит без поручителів Споживчий кредит Кредит студентам Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць