Скільки коштує кредит — як розрахувати вартість кредиту?

Скільки коштує кредит — як розрахувати вартість кредиту?

Оформити кредит готівкою в даний час не представляє великої проблеми. Це можуть зробити навіть соціально незахищені верстви населення, які офіційно не працевлаштовані. Кредитно-фінансові установи надають найрізноманітніші умови для оформлення кредиту, позичальникові лише залишається вибрати найбільш підходящий для себе варіант.

До недавнього часу банки тримали першість за кількістю виданих кредитів населенню серед всіх фінансових установ. Але, після світової фінансової кризи, яка вибухнула в 2008 році, став дуже активно розвиватися мікрофінансовий сектор, і зараз МФО повністю зайняли нішу короткострокових мікрокредитів, значно випереджаючи банки за кількістю виданих кредитів.

Кредит у банку

Для оформлення кредиту в банку буде потрібно надати великий пакет документів: довідку з місця роботи, довідку про зарплату за останні 6 місяців, довідку про склад сім’ї та ін. Щоб підготувати такий пакет документів, буде потрібно кілька днів. Найбільша проблема для оформлення банківського кредиту в даний час – це довідка про зарплату, отримати яку можуть тільки офіційно працевлаштовані особи. Другий момент, розмір офіційної зарплати повинен відповідати запитуваній кредиту.

Банки дуже ретельно перевіряють кредитоспроможність позичальника, його кредитну історію. У разі, якщо у банку виникають сумніви, в кредиті потенційно проблемному позичальникові, швидше за все, буде відмовлено. За статистикою, приблизно 40% поданих заявок на кредит в банк отримують відмову з тих чи інших причин.

Головна перевага банківських кредитів – низький відсоток річних. Деякі банки можуть видати споживчий кредит під 10-15%. До того ж, в банку можна оформити довгостроковий кредит на велику суму, наприклад, іпотечний кредит на покупку житла.

Кредит в ломбарді

Для отримання кредиту в ломбарді потрібні дві речі: заставу і паспорт. Співробітник ломбарду проведе оцінку застави, і запропонує суму кредиту. Кредитування в ломбарді найчастіше здійснюється строком до 1 місяця, але в деяких випадках можливий і більш довгостроковий кредит, до 1 року. Розмір кредитної суми безпосередньо залежить від цінності застави. Кредит можна отримати протягом 1 години. Відсотки по кредиту вище, ніж у банку.

Кредит в МФО

Отримати кредит в МФО можна в режимі онлайн протягом 15 хвилин, маючи на руках паспорт (іноді достатньо надати лише № паспорта), ідентифікаційний код, банківську карту українського банку, мобільний телефон та електронну пошту. Для оформлення кредиту в МФО не треба довідок про доходи, поручителів, заставних цінностей. Весь процес оформлення кредиту доступний у віддаленому режимі, в будь-який час доби. Схвалення отримують близько 90% поданих заявок. Отримати кредит в МФО можуть особи з поганою кредитною історією.

За всі перераховані зручності кредитування в МФО позичальник розплачується великий процентною ставкою по кредиту. При цьому, сума кредиту, як правило, не перевищує 20 000 грн, а термін кредитування часто обмежений 1 місяцем. Але, перший кредит в багатьох МФО, наприклад, в Містер Кеш, можна оформити під 0,01%. Це найвигіднішу пропозицію, яке тільки може бути при оформленні кредиту.

20.09.2021
Назад