Навіщо і наскільки потрібно страхувати кредит?

Навіщо і наскільки потрібно страхувати кредит?

При оформленні деяких банківських кредитів банки пропонують або вимагають застрахувати видається кредит клієнту. Чим більша сума кредиту і чим довший термін кредитування, тим більша ймовірність, що позичальника зобов’яжуть застрахувати такий кредит. У разі відмови клієнта піти на таку страховку, банк, швидше за все, відмовить в кредитуванні. Для іпотечних кредитів страховка кредиту обов’язкове. В інших випадках, за згодою клієнта. Однак, в разі відмови від додаткової страховки банк має право підняти процентну ставку по кредиту.

Як знайти «золоту середину», з одного боку підстрахувавшись від форс-мажорних обставин, а з іншого боку уникнути зайвих непотрібних витрат? Страхування кредиту – це гроші на вітер або реальна «подушка безпеки» для позичальника? Коли можна відмовитися від страховки, але при цьому отримати кредит в банку або МФО?

Навіщо страхують кредит

Страхування кредитів – звичайна практика в світі фінансових послуг з надання грошей у борг під відсотки. Фінансові структури практикують страховку видаваних кредитів, щоб знизити ризики від невиплати кредиту в тому випадку, якщо позичальник стане неплатоспроможним через втрату роботи або важкої хвороби, сховається за кордон з метою умисного ухилення від виплати боргу або раптово помре. Проблемна заборгованість без страховки стає в таких випадках безнадійної, а спроби стягнути гроші з спадкоємців можуть вилитися в багаторічну судову тяганину або постійне переслідування з боку колекторів.

Тому, страховка кредиту виконує своєрідну захисну функцію, за допомогою якої кредитор підвищує гарантію повернення виданого кредиту, а позичальник уникає серйозної «головного болю» в разі настання форс-мажорних обставин, через які він не може виплатити взятий кредит. У таких випадках в невигідному становищі опиняється страхова компанія, яка втрачає свої гроші, «рятуючи» позичальника і кредитора за свій рахунок. Але, це нормальна робота для страхових компаній, які існують за рахунок подібних страховок. Головне, в роботі страхової компанії правильно оцінити потенційні ризики, і запропонувати такий страховий платіж, який би влаштував усі сторони.

Відповідно до існуючої практики, страховку іпотечного кредиту розраховують в районі 30% від суми кредиту, яку розбивають на весь термін кредитування. Фактично позичальникові доведеться виплачувати суму на третину більше, якби не було страховки.

Страхується чи кредит в МФО

А так чи потрібна страховка позичальникові? І як страхувати кредит в банку або МФО, щоб позичальник був переконаний, що це йому теж потрібно? Страховка позики може бути відразу явно обумовлена ​​в кредитному договорі, а може бути оформлена як додатковий, прихований платіж, в якому буде перелік послуг банку по кредитуванню, в тому числі, і страхування надається позики. У банках і МФО, які працюють в Україні, як правило, умови страхування ініціює кредитор, і позичальникові не залишається нічого іншого, як погодитися, якщо він дуже зацікавлений в отриманні фінансової допомоги.

Деякі МФО включають додаткові приховані платежі, і клієнту крім повернення кредиту і «чистої» процентної ставки за ним, виплачувати ще й такі приховані платежі, які зазвичай прописані в договорі дрібним шрифтом, і багато позичальників не звертають уваги на такі важливі моменти.

Оформляючи кредит в МФО Містеркеш, позичальник може бути впевнений у відсутності прихованих комісій. При першому кредитуванні клієнта треба буде повернути тільки суму кредиту за процентною ставкою 0,01%. Тобто, при кредитуванні суми 10 000 грн на 10 днів у МФО Містеркеш, клієнту через 10 днів треба буде повернути 10 010 грн. Ніяких прихованих комісій або страховок кредиту в МФО Містеркеш немає, що робить оформлення кредиту в Містеркеш дуже вигідним для клієнта.

 

10.08.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит студентам Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Взять кредит с большими просрочками по микрозаймам Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Автоматичний онлайн кредит на карту Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць