Як працює банківський скоринг?

Як працює банківський скоринг?

Знадобитися певна сума грошей, що перевищує власні накопичення іежемесячние доходи, може будь-якій людині. Адже в житті трапляється всяке: необхідність погасити борги по комуналці, заплатити терміново за навчання, купити дорогі ліки і пройти платне лікування, переїхати на нову орендовану квартиру і т.д. Якщо ви в такій скрутній фінансовій ситуації звертаєтеся в банк, то розраховуєте отримати якомога швидше необхідну матеріальну допомогу, нехай і на певних умовах, під великий відсоток і з додатковими платежами, які значно здорожують отриману позику.

Але при зверненні в банк, потенційним позичальникам доведеться дізнатися, що таке банківський скоринг, і чому він значно уповільнює, а ще дуже часто унеможливлює отримання такої необхідної вам позики.

Що таке методики банківського скорингу і як вони влаштовані?

Банківський скоринг – це автоматична програмна перевірка за унікальною методикою. На підставі результатів скорингу приймається рішення, давати позику чи ні. Здавалося б, ви звернулися в такий надійний фінансовий інститут, як банк, але рішення щодо надання кредиту мало того, що затягнулося на кілька днів, а ще гірше, тижнів, так в кінцевому підсумку в позиці вам було, на жаль, відмовлено. Цей найгірший варіант демонструє, як працює банківський скоринг.

У банківському скорингу дві складові: кредитний скоринг і скоринг, що виявляє шахраїв. Будь-яка програма банківського кредитного скорингу перевіряє всю соціальну і фінансову інформацію потенційного позичальника, верифікуються його документи (паспортні дані, ІПН, довідки про доходи та працевлаштування), відомості про поручителів, які несуть фінансову відповідальність у разі ваших матеріальних труднощів. Також програма моніторить такі соціальні дані, як сімейний стан, наявність дітей. Скоринг враховує, чи є у власності нерухомість, земельна ділянка, автомобіль або кілька, інші цінності, які можуть служити в якості застави. Що найскладніше в банківському скорингу – це те, що система вивчає не тільки кандидатуру того, хто хоче отримати кредит, але і його близьке оточення. Тобто, система працює за принципом «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». І, якщо у потенційного кредитоотримувача в друзях є власники проблемних кредитів, то є великий ризик, що програма виявить це і відмовить тому, хто хоче отримати кредит в банку.

На підставі отриманих даних створюється рейтинг в балах, який дозволяє потенційному позичальникові отримати кредит чи ні. Причому, кількість балів, які скоринг «присудив» потенційному позичальникові, може бути достатнім, щоб отримати споживчий кредит на покупку побутової техніки і навіть автомобіля, але, при цьому, цих балів може не вистачити для того, щоб скорингова програма схвалила кандидатуру фізособи на оформлення іпотеки для покупки нерухомості.

Що ж стосується скорингу шахрайства, то програма вивчає всі підозрілі збіги і розбіжності, виявляючи шахрайські схеми оформлення кредитів.

Якщо банківський скоринг не пройдено, то залишається ломбард або мікрофінансова організація. Розраховувати на швидке отримання позики ви можете тільки в тому випадку, якщо:

  • Йдете в ломбард і здаєте щось цінне зі свого майна (інструменти, побутову техніку, коштовності, ікони і т.п.). У цій ситуації матеріальна допомога вам буде надана практично миттєво, без перевірок ваших доходів, без надання ІПН, не потрібні поручителі. Досить точно дати цінність в заставу і надати паспорт, який вказує ваші дані, які знадобляться згодом, коли ви повернетеся, щоб викупити заставу. Недоліком ломбарду є те, що заставні речі оцінюються низько при наданні вам позики і, навпаки, мають завищену вартість, коли ви їх збираєтеся викупити.

  • Другий, більш прийнятний спосіб отримання швидкого позики – зверніться в мікрофінансову організацію, наприклад, в МФО «МістерКеш». Тут ви протягом доби отримаєте без відмови мікропозику, яку вам перерахують на банківську карту, номер якої ви попередньо вкажете в заявці на отримання мікрокредиту. Щоб отримати позику, достатньо надати достовірні дані паспорта та ІПН. Кредитний скоринг в МФО також присутній, але його методики не такі жорсткі по відношенню до потенційних позичальників.

08.07.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць