Що таке eSim карта?

Що таке eSim карта?

Поступово багато активів стають електронними. Спочатку у нас було золото, потім паперові гроші, зараз всі переходять на електронні платежі, але вже є криптовалюта. Те саме стосується і сім-картки: раніше були великі ID-картки, які використовувалися для дзвінків, потім з’явилися персональні сім-картки, вони ставали все менші і менші, а зараз поступово все переходить на eSim. Що це таке і як вона працює? Як встановити та активувати eSim?

Історія появи та розвитку eSim

Щоб розібратися в тому, чому технологія eSim так швидко розвивається, треба загалом пройтися шляхом SIM-карток. У перших мобільних телефонах не було карт взагалі – це завдання виконував оператор, який програмував аналог карти і номер міг залишатися в телефоні. Поміняти номер чи оператора тоді було майже неможливо, це викликало масу проблем та питань, тому у 1991 році було запропоновано рішення – SIM-картки.

У SIM-картці прив’язка йде до номера, а не оператора, тому кожен міг легко змінити оператора на послуги іншого і при цьому залишити номер. Тоді картка виглядала як сучасна банківська картка. Згодом вона (як і мобільні) стала меншою і меншою, і на деякий час процес зупинився на Micro-SIM, які протрималися до 2013 року. Потім і ця карта почала зменшуватися до nano-SIM, який зараз використовують майже всі сучасні телефони.

Тоді ж з’явилися і повністю електронні сім-картки. Пов’язано це зі зростанням затребуваності так званого “інтернету речей”, коли активи та ресурси переходять у віртуальний світ, але при цьому залишаються реальними. Майже вся техніка зменшується, і кожен міліметр місця в ній неймовірно цінний, особливо це стосується смартфонів. У великі телефони можна вставити сім-карту, але в смарт-годинник її вже не підключиш. Як і у телефони майбутнього.

Тому з’явилася віртуальна сім-карта – eSim, яка по суті повний аналог звичайної, тільки працює вона в інтернеті.

Плюси та мінуси eSim

Подібні сім-карти тільки почали входити в обіг. Серед позитивних моментів eSim можна відзначити:

  • Можна краще використовувати місце всередині телефону – виробники можуть додати нову функцію або поставити більше пам’яті замість самої сім-карти.
  • Сам корпус телефону більш захищений, тому що в ньому менше отворів та роз’ємів.
  • Змінити оператора або перейти на інші умови ще простіше.
  • Одна картка дозволяє одночасно підключати кілька номерів.
  • eSim вже вмонтована в багато смартфонів – її не потрібно вставляти самостійно.
  • Є можливість підключення одного номера на кілька телефонів, хоч цей функціонал ще не працює повноцінно в Україні.
  • З eSim набагато зручніше мандрувати. Ще вдома ви можете в інтернеті вибрати місцевого оператора тієї країни, куди ви їдете, все самостійно підключити та отримати можливість безперешкодно користуватися номером та послугами за кордоном.
  • Навіть якщо телефон вкрадуть, то злодій не зможе викинути сім-карту (щоб пристрій було складніше відстежити). Також він не зможе використовувати ваш номер або дані, тому що картку можна заблокувати віддалено.

Але є і мінуси нової системи. Зокрема це стосується того, що eSim використовується не на всіх смартфонах. У майбутньому планується випускати нові телефони із цією функцією, але сьогодні їх не дуже багато. Крім того, в Україні поки що обмежений функціонал та можливості eSim, хоча вже є оператори, які надають послугу.

Які оператори підтримують eSim?

Віртуальна сім-картка поки що доступна в Україні від двох операторів – ТриМоб і Lifecell, і поки що незрозуміло, коли працюватиме і Київстар чи Vodafone. ТриМоб працює вже більше двох років з eSim – у них можна замовити віртуальну сім карту з одним тарифним планом. Майже тоді ж Lifecell запустили eSim. Їхня карта коштує дешевше і там є можливість вибрати різні плани.

На сьогодні eSim все ще здається новинкою, але в майбутньому всі смартфони та подібні пристрої перейдуть на віртуальну картку. Залишається сподіватися, що в Україні з’явиться більше операторів, які надають таку послугу і буде набагато краща підтримка.

01.12.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит студентам Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Взять кредит с большими просрочками по микрозаймам Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Автоматичний онлайн кредит на карту Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць