Що робити з непогашеним кредитом при розлученні?

Що робити з непогашеним кредитом при розлученні?

«Обручальное кольцо, непростое украшенье …», хто не чув цю популярну колись пісню, яка була в репертуарі ВІА «Лийся пісня» у вісімдесятих роках. На жаль, іноді трапляється так, що «двох сердець одне рішення» виявляється помилковим, і за весіллям слід шлюборозлучний процес з розділом спільно нажитого майна. Однак, разом може бути нажито не тільки майно, а й борги. Як бути, якщо при розлученні подружжя є непогашені кредити, взяті одним з них?

Що говорить закон

При розлученні подружжя розподіл їх майна, як і боргів, проходить по нормам, які встановлюються нормативно-правовими документами, виходячи з рівних прав подружжя на спільно нажите майно. Тобто, якщо квартиру подружжя взяло в іпотеку, перебуваючи в шлюбі, то вона є їхньою спільною, точно так же, як і іпотечний кредит. Однак, тут важливе значення має те, як буде складено договір кредитування. На кого він складений, чи є чоловік (а) поручителем і інші важливі моменти. Як правило, в разі, якщо один з подружжя оформляє кредит на покупку нерухомості або іншого цільовий кредит на велику суму, банки в обов’язковому порядку вимагають підпису в кредитному договорі подружжя, страхуючись від потенційно можливих проблем з повернення такого кредиту в разі розлучення.

Згідно з усталеною практикою, при розлученні, при відсутності заперечень, кредити, наявні у сім’ї, діляться порівну між подружжям, навіть якщо кредит оформлявся на кого-то одного з них. У разі, якщо подружжя заперечують проти такого трактування рішення проблеми, суд буде з’ясовувати частки загальної та особистої частини кожного з подружжя.

З точки зору юриспруденції, кредит, взятий одним із подружжя в банку, належить обом, оскільки, це одна сім’я із загальними потребами. У разі, якщо один з подружжя відмовляється від кредитних зобов’язань, він повинен довести суду, що кредит брався на особисті потреби позичальника, а не на потреби сім’ї. Такі випадки бували в судовій практиці.

Наприклад, якщо на кредитні гроші був зроблений ремонт в квартирі, де проживало подружжя, значить, кошти пішли на сім’ю, і такий кредит повинні будуть погашати обоє в рівних частинах після розлучення. Якщо кредит був витрачений на відпочинок одним з подружжя, і цього будуть представлені документальні докази, такий кредит буде виплачувати тільки позичальник.

Кредитна заборгованість визнається загальної, якщо: кредит пішов на потреби сім’ї; договір оформлявся за згодою обох подружжя; подружжя знали про придбання фінансових зобов’язань один одним.

Коли кредит брали обоє

У разі поділу споживчого кредиту, зобов’язання діляться в пайових частках, отриманих при розлученні. Наприклад, при цільовому позику одного з подружжя, саме він погашає цільовий кредит, але потім, протягом 3 років має право отримати частину сплаченого кредиту від другого чоловіка, а в разі його відмови, звернутися до суду. У разі споживчого кредиту все набагато складніше, чоловік повинен буде довести, що взятий кредит пішов на потреби сім’ї.

У разі іпотечного кредиту, квартира або будинок є заставним майном фінансово-кредитної організації, що видала кредит. Хто і в якій частині буде виплачувати іпотеку залежить від того, кому дістанеться житло, і з ким житимуть неповнолітні діти, якщо такі є.

При невиплаченої автокредиті можливі кілька варіантів: продаж транспортного засобу з метою погашення кредиту, при цьому решту грошей будуть розділені між подружжям; хтось забирає автомобіль і бере на себе кредитні зобов’язання; питання вирішується в судовому порядку.

Щоб уникнути багатьох питань при розлученні, доцільно оформити шлюбний контракт, в якому прописати всі потенційні спірні моменти, які можуть виникнути при розлученні.

17.09.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит студентам Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Взять кредит с большими просрочками по микрозаймам Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Автоматичний онлайн кредит на карту Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць