Що робити з непогашеним кредитом при розлученні?

Що робити з непогашеним кредитом при розлученні?

«Обручальное кольцо, непростое украшенье …», хто не чув цю популярну колись пісню, яка була в репертуарі ВІА «Лийся пісня» у вісімдесятих роках. На жаль, іноді трапляється так, що «двох сердець одне рішення» виявляється помилковим, і за весіллям слід шлюборозлучний процес з розділом спільно нажитого майна. Однак, разом може бути нажито не тільки майно, а й борги. Як бути, якщо при розлученні подружжя є непогашені кредити, взяті одним з них?

Що говорить закон

При розлученні подружжя розподіл їх майна, як і боргів, проходить по нормам, які встановлюються нормативно-правовими документами, виходячи з рівних прав подружжя на спільно нажите майно. Тобто, якщо квартиру подружжя взяло в іпотеку, перебуваючи в шлюбі, то вона є їхньою спільною, точно так же, як і іпотечний кредит. Однак, тут важливе значення має те, як буде складено договір кредитування. На кого він складений, чи є чоловік (а) поручителем і інші важливі моменти. Як правило, в разі, якщо один з подружжя оформляє кредит на покупку нерухомості або іншого цільовий кредит на велику суму, банки в обов’язковому порядку вимагають підпису в кредитному договорі подружжя, страхуючись від потенційно можливих проблем з повернення такого кредиту в разі розлучення.

Згідно з усталеною практикою, при розлученні, при відсутності заперечень, кредити, наявні у сім’ї, діляться порівну між подружжям, навіть якщо кредит оформлявся на кого-то одного з них. У разі, якщо подружжя заперечують проти такого трактування рішення проблеми, суд буде з’ясовувати частки загальної та особистої частини кожного з подружжя.

З точки зору юриспруденції, кредит, взятий одним із подружжя в банку, належить обом, оскільки, це одна сім’я із загальними потребами. У разі, якщо один з подружжя відмовляється від кредитних зобов’язань, він повинен довести суду, що кредит брався на особисті потреби позичальника, а не на потреби сім’ї. Такі випадки бували в судовій практиці.

Наприклад, якщо на кредитні гроші був зроблений ремонт в квартирі, де проживало подружжя, значить, кошти пішли на сім’ю, і такий кредит повинні будуть погашати обоє в рівних частинах після розлучення. Якщо кредит був витрачений на відпочинок одним з подружжя, і цього будуть представлені документальні докази, такий кредит буде виплачувати тільки позичальник.

Кредитна заборгованість визнається загальної, якщо: кредит пішов на потреби сім’ї; договір оформлявся за згодою обох подружжя; подружжя знали про придбання фінансових зобов’язань один одним.

Коли кредит брали обоє

У разі поділу споживчого кредиту, зобов’язання діляться в пайових частках, отриманих при розлученні. Наприклад, при цільовому позику одного з подружжя, саме він погашає цільовий кредит, але потім, протягом 3 років має право отримати частину сплаченого кредиту від другого чоловіка, а в разі його відмови, звернутися до суду. У разі споживчого кредиту все набагато складніше, чоловік повинен буде довести, що взятий кредит пішов на потреби сім’ї.

У разі іпотечного кредиту, квартира або будинок є заставним майном фінансово-кредитної організації, що видала кредит. Хто і в якій частині буде виплачувати іпотеку залежить від того, кому дістанеться житло, і з ким житимуть неповнолітні діти, якщо такі є.

При невиплаченої автокредиті можливі кілька варіантів: продаж транспортного засобу з метою погашення кредиту, при цьому решту грошей будуть розділені між подружжям; хтось забирає автомобіль і бере на себе кредитні зобов’язання; питання вирішується в судовому порядку.

Щоб уникнути багатьох питань при розлученні, доцільно оформити шлюбний контракт, в якому прописати всі потенційні спірні моменти, які можуть виникнути при розлученні.

17.09.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць