Розлучення і кредит – хто розраховується з боргами після розлучення?

Розлучення і кредит – хто розраховується з боргами після розлучення?

Розлучення і грошова позика

Борги і розділ майна — як бути з боргами в разі розлучення? На думку психологів, розлучення — одне з найбільш травмуючих переживань в житті людини — відразу після смерті близької людини. Розставання або розлучення з чоловіком викликає величезні зміни в житті, в тому числі у фінансовій сфері. Майно подружжя поділяють. Але як щодо позик і кредитів, взятих під час шлюбу? Якщо подружжя перебувають у шлюбі, вони несуть солідарну відповідальність за боргами, але як ситуація зміниться після розлучення?

Чи несе дружина відповідальність за борги чоловіка після розлучення, а чоловік — за борги дружини? Це залежить від багатьох факторів. Позику готівкою можна взяти разом (і отримати кращі умови або більшу суму) або самостійно, без згоди партнера (тоді, ймовірно, отримаєте трохи гірші умови або меншу суму).

Якщо хтось бере на себе приватне кредитне зобов’язання

Інший партнер не несе відповідальності за виплату. Неважливо, чи була позика взята таємно і без згоди чоловіка або дружини, важливо, чи вказані в документі одне або два імені позичальника.

Винятком з правила може бути отримання позики для задоволення звичайних потреб сім’ї, тобто:

  • оплата житлових і комунальних послуг;
  • покупка продуктів і одягу;
  • оплата витрат по вихованню дітей;
  • платежі за ремонт побутової техніки;
  • витрати на охорону здоров’я.

У таких випадках (якщо вони підтверджені розписками і чеками) суд може визнати їх обох відповідальними за боргами.

Якщо борг виник спільно

Відповідальність за спільними позиками завжди буде розділена між двома людьми, якщо тільки один з людей не вирішить продовжити процедуру прийняття боргу.

Розірвання шлюбу та розстрочка на техніку або машину

Після розлучення чоловік і дружина розділені у власності, в результаті чого вони обидва мають право на половину кожного предмета, який вони купили разом (після весілля). Обладнання та транспортні засоби можна розділити:

1. Уклавши цивільно-правовий договір

Цивільно-правовий договір укладається, коли подружжя домовляються про конкретний розподіл майна і можуть домовитися, що кому належить. До речі, сторони також можуть домовитися про викуп обладнання, яке вони розділили між собою (наприклад, особа, хто бере пральну машину, платить за неї розстрочку).

Однак це питання має бути додатково врегульовано в банку (якщо ми не хочемо покладатися тільки на чесне слово). Проста передача обладнання, що має заборгованість, одному з подружжя не виключає другого з подружжя з кредитного договору.

2. При прийнятті рішення про винесення судової ухвали

Якщо розлучені люди не можуть дійти згоди, вони можуть звернутися до суду. Суд розподілить між ними майно, в тому числі обтяжене позикою. Однак з боргами він не може вчинити так само.

З точки зору банку, навіть коли один з подружжя отримує автомобіль, обтяжений позикою, інший як і раніше розглядається як боржник. Напрошується висновок, що відмовлятися від куплених в кредит речей дружині або супругу (вважаючи, що кредит автоматично перейде до них) не вигідно, ви втратите право на автомобіль або обладнання, а кредитне зобов’язання перекладете на свої плечі.

Що робити з кредитами після розлучення?

Якщо речі, куплені в розстрочку, не носять сентиментального характеру, кращий спосіб позбутися від кредиту — продати відповідний транспортний засіб або обладнання і виплатити зобов’язання за отримані гроші. Будь-який надлишок повинен ділитися порівну між колишнім подружжям.

Ви також можете залишити річ собі і погодитися сплатити позику, але тоді доведеться рахуватися з необхідністю розрахуватися з чоловіком. Скільки буде ця виплата? Візьміть вартість предмета і відніміть з неї решту суми кредиту, а потім (за принципом фінансового поділу майна навпіл) розділити отриману суму на два. Саме цю суму доведеться заплатити.

05.10.2020
Назад
Сума позики
100   грн
15000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0 відсотків Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Онлайн кредит на карту Приватбанку Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту Ощадбанку Кредит на карту монобанк Мікропозика на карту Кредит за 15 хв Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту SlonCredit Кредит студентам Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Кредит з діючими простроченням Україна Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Автоматичний онлайн кредит на карту УКР ПОЗИКА Gofingo Monetka KLT Credit Pozichka Mywallet Miloan Moneyveo Dinero Cashinsky Євро Гроші Cashberry ALEXCREDIT КредитКасса Е-cash Credit7 Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту CreditPlus UltraCash Ваша Готивочка KFUA SOS credit MoneyBOOM Глобал Кредит Качай Гроші Райффайзен Банк Аваль Money4you E-Groshi MisterMoney Твої Гроші Грошик OTP Bank Надовго KUMO НА ВСЕ Кредит CreditUP Credit 365 Loany Ccloan TopCredit MyCredit Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць