Правильна розмова з колекторами

Правильна розмова з колекторами

Важкі розмови всі — незалежно від того, присвячені вони інформуванню клієнта про заборгованість менеджером кредитної організації або слуханням боржника претензій до нього по не сплаченому боргу. Як підготуватися до них? Як правильно підібрати слова? І як поговорити з колектором, щоб він знав своє місце і не перебільшував правами?

Із-за страху всі намагаються їх уникати. Але це не правильна реакція. Зрештою, складні розмови не є чимось незвичайним, якщо ти знаєш як себе вести.
Головне — навчитися правильним прийомам, щоб отримати кращий результат в розмові: тоді спілкування буде найменш болючим для обох сторін. Як ви можете досягти того, чого хочете, і в той же час зберегти свої стосунки?

Змінити ставлення

Якщо ви постійно думаєте, що вас чекає важка розмова, тим більше ймовірність, що ви будете нервувати або навіть злитися перед початком зустрічі. Тому намагайтеся мислити більш позитивно, не звертаючи уваги на негативні аспекти. Наприклад, ви не даєте негативну відповідь, ви конструктивно ведете діалог.

Ви не відмовляєте представника колекторської служби, а пропонуєте тільки альтернативні рішення. Важкі зустрічі проходять краще, коли ми ставимося до них як до звичайних розмов.

Будьте спокійні

Колектори мають одну особливість у поведінці: вони погрожують, хамлять, і занадто наполегливі. Не грубите у відповідь. Якщо на самому початку представник колекторської служби на вашу адресу грубить і загрожує — сміливо припиняйте телефонну розмову або закривайте двері, якщо бесіда очна. Чим спокійніше і зосереджене ви, тим легше вам вести складні розмови.

Фіксуйте розмову або постарайтеся обзавестися свідками

Важливе завдання — зібрати і зберегти докази, якщо є порушення закону. Записуйте розмови з представником агентства, і зберігайте листа: електронні і паперові. Сміливо звертайтеся в поліцію, якщо вас турбують у пізній вечірній та нічний час.

Дізнавайтеся ПІБ колектора

При дзвінку колектор повинен представитися, назвавши своє прізвище та ім’я. Якщо цього не сталося — попросіть його про це. На прохання відповідають игнором — закінчуйте розмову, ідіть або закривайте двері.

Не потрібно афішувати свої дані

Не завжди представники агентства мають право на таку діяльність. Часто зустрічаються шахраї, які взагалі не є членами даної служби. Тому, не потрібно розголошувати свої дані. Ніхто не має права запитувати у вас паспортні дані та ідентифікаційний код.

Не ведіться на погрози

Колекторські служби, в особі своїх представників, часто погрожують через борги забрати квартиру або майно. Пам’ятайте: без рішення судового органу ніхто не зможе це здійснити. Ніхто не може вилучити особисті речі, техніку, обладнання та продукти харчування.

Чітко знайте на що колектори не мають права

  1. Приховувати свої ПІБ та приналежність до конкретного агентству.
  2. Оказувати на боржника психологічний тиск.
  3. Невірно інформувати боржника про суму боргу і прострочених відсотках і штрафи.
  4. Розкривати ваші особисті дані третім особам.
  5. Загрожувати і застосовувати силу.
  6. Загрожувати забрати майно чи завдавати пошкоджень власності боржника.
  7. Турбувати в пізній вечірній та нічний час родичів і друзів боржника.
  8. Обманювати про свою приналежність до державних органів.

Думай і вчися

Після важкої розмови варто подумати про те, що було сказано, підсумовуючи, що пройшло добре і що пішло не так. Подумайте, чому ви так відреагували, і що ви могли б зробити по-іншому. Вміле ведення складних переговорів – це не тільки вміння, це акт сміливості.

Виходить, дотримуючись простих правил і рекомендації і ідеально вивчивши свої права, почнете спокійно реагувати на будь-які протиправні дії колекторів. Надалі, всі такі випади можна направити проти самих представників агентства. Головний момент – впевненість і правова підкованість.

27.03.2020
Назад
Сума позики
100   грн
15000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0 відсотків Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Онлайн кредит на карту Приватбанку Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту Ощадбанку Кредит на карту монобанк Мікропозика на карту Кредит за 15 хв Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту SlonCredit Кредит студентам Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Кредит з діючими простроченням Україна Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Автоматичний онлайн кредит на карту УКР ПОЗИКА Gofingo Monetka KLT Credit Pozichka Mywallet Miloan Moneyveo Dinero Cashinsky Євро Гроші Cashberry ALEXCREDIT КредитКасса Е-cash Credit7 Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту CreditPlus UltraCash Ваша Готивочка KFUA SOS credit MoneyBOOM Глобал Кредит Качай Гроші Райффайзен Банк Аваль Money4you E-Groshi MisterMoney Твої Гроші Грошик OTP Bank Надовго KUMO НА ВСЕ Кредит CreditUP Credit 365 Loany Ccloan TopCredit MyCredit Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць