Що таке реструктуризація боргу за кредитом?

Що таке реструктуризація боргу за кредитом?

Реструктуризація кредитного боргу – це захід, спрямований на зменшення кредитного навантаження позичальника, шляхом зміни умов, які прописані в чинному кредитному договорі. Часто поняття реструктуризації боргу плутають з рефінансуванням. Незважаючи на ту обставину, що обидві ці процедури виконують по суті одну і ту ж функцію, знижують тягар фінансового навантаження на платника кредиту, механізм їх дії різний.

Що таке реструктуризація боргу

Ініціювати процедуру реструктуризації боргу повинен позичальник, подавши відповідну заяву в фінансово-кредитну організацію, яка розгляне заяву і може запропонувати наступні варіанти реструктуризації: продовження терміну дії договору, при якому знижується щомісячне навантаження по кредитних виплатах; зміна процентної ставки або графіка погашення кредиту; відстрочку виплат (кредитні канікули); зміна суми валютного кредиту, пов’язану з коливаннями курсу. Зазначені варіанти можуть застосовуватися, як окремо, так і в комплексі. Питання вирішується в індивідуальному порядку.

Що таке рефінансування кредиту

При рефінансуванні кредиту відбувається погашення одного або декількох відкритих кредитів за рахунок нового кредиту, але на інших умовах, як правило, більш вигідних для позичальника. При рефінансуванні кредиту позичальник не отримує гроші на руки, вони йдуть на погашення відкритих кредитів, при цьому, кредитні зобов’язання переходять від старих кредиторів до нового. Процедуру рефінансування кредиту можна проводити в будь-якому фінансово-кредитній установі, яка погодиться на такий крок. Іноді рефінансування називають перекредітованієм.

Що краще, рефінансування або реструктуризацію

Однозначно на це питання неможливо відповісти, все залежить від конкретної ситуації. Рефінансування вигідно при великих кредитах, які треба виплачувати ще тривалий час, але при цьому, позичальник не може витримувати намічений графік погашення заборгованості. У таких випадках, щоб не погіршувати ситуацію, клієнт просить провести рефінансування його кредиту, якщо знайде вигідніші умови кредитування. За допомогою рефінансування кредиту можна знизити процентну ставку, переоформити кредит на більш тривалий термін, замінити кілька кредитів одним.

Реструктуризацію боргу фінансові установи розглядають, як крайній захід в форс-мажорних ситуаціях, коли позичальник не може виконувати свої кредитні зобов’язання. При цьому, клієнт повинен документально підтвердити факт своєї неплатоспроможності. У таких ситуаціях банк йде на більш лояльні умови кредитування, слідуючи відомій мудрості, що поганий мир кращий за добру війну. Кредитно-фінансовій установі набагато важливіше отримати свої гроші, нехай і не так швидко, і з меншими відсотками, чому не отримати нічого.

Реструктуризація в moneyveo

МФО Манівео не проводить рефінансування заборгованості, оскільки, сама політика мікрокредитування не припускав видачу великих кредитів, а проводити рефінансування невеликих кредитних сум невигідно для клієнта.

Адміністрація Манівео допускає реструктуризацію боргу свого клієнта, який потрапив у скрутну ситуацію, пропонуючи індивідуальне рішення проблеми.

Реструктуризація в Dinero

При виникненні фінансових проблем у позичальників МФО Дінер, які стали причиною зриву графіка погашення кредитної заборгованості, адміністрація компанії може розглянути різні варіанти реструктуризації боргу: відстрочку платежу по кредиту, поділ суми заборгованості на кілька різних платежів, які вносяться протягом більш тривалого періоду (до трьох місяців), списання штрафних санкцій, індивідуальне зміна умов кредитного договору. Одним з найпопулярніших методів реструктуризації боргу в Дінер є пролонгація дії кредитного договору за умови оплати відсотків.

Реструктуризація в Miloan

МФО Мілоан надає перший кредит під 0,01%, максимальна сума кредитування становить 20 000 грн. У разі виникнення непередбачених обставин, позичальник може пролонгувати діючий кредит на 3, 7 або 15 днів, сплативши 3%, 5% або 10% від тіла кредиту відповідно, включаючи відсотки.

Реструктуризація в Creditup

Адміністрація КредітАп готова запропонувати своїм клієнтам різні варіанти вирішення виниклих фінансових проблем. У разі неможливості своєчасного погашення взятого клієнтом кредиту, він повинен звернутися з відповідною заявою в КредітАп з проханням провести реструктуризацію його заборгованості. Компанія розгляне заяву і в залежності від суми кредиту, розміру заборгованості, стажу клієнта, запропонує індивідуальні умови. Оформити реструктуризацію боргу в КредітАп можна в режимі онлайн в персональному кабінеті, але за умови внесення першого платежу через особистий кабінет.

Реструктуризація в Ваша Готівочка

Провести реструктуризацію наявного боргу в Ваша Готівочка клієнт може в персональному кабінеті на офіційному сайті організації, де оформлявся кредит. Обов’язковою умовою реструктуризації боргу є сплата нарахованих відсотків за кредитним договором. Оплатити можна, як в персональному кабінеті, так і через платіжні термінали, онлайн-банкінг, в банківській касі за платіжними реквізитами, які зазначені в кредитному договорі.

Реструктуризація в Качай Гроші

МФО Качай Гроші вигідно відрізняється серед конкурентів в плані термінів надання кредиту – до 90 днів. Перший кредит оформляється під 0,01%, наступні – 1,9% в день. Можлива реструктуризація заборгованості у вигляді необмеженої кількості пролонгацій чинного договору за умови оплати відсотків.

21.09.2021
Назад