
Чи варто брати кредит, щоб інвестувати?
Для того, щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно чітко розуміти, що таке кредит, і що таке інвестиція. Інвестиціями називають розміщення капіталу з метою отримання прибутку. Будь-яка інвестиція несе певний ризик. Кредит – це взяття грошей у борг під відсотки. Таким чином, можна з певною часткою натяжки можна поняття «інвестиція» і «кредит» віднести до антонімів.
Дійсно, при інвестиції інвестор віддає свої гроші в надії отримати прибуток. При кредитуванні позичальник бере чужі гроші на час, зобов’язуючись їх повернути в певний термін разом з відсотками. Чи можливий такий варіант, при якому буде вигідно взяти кредит з метою його інвестиції? У теорії, так, такий варіант можливий.
Де взяти кредитні гроші
Оформити короткостроковий кредит можна без проблем в мікрофінансової організації (МФО). Наприклад, МФО Містеркеш перший кредит до 15 000 грн оформляє під 0,01% на термін до 30 днів. При таких умовах позичальник може розмістити кредитні кошти протягом місяця на депозиті в банку і отримати невеликий прибуток.
Довгостроковий кредит під 15-20% річних можна оформити в банку, при цьому сума може коливатися в досить великих межах, а термін кредитування може становити від декількох місяців до декількох років. Все залежить від цілей, на які береться кредит і від кредитоспроможності клієнта.
Куди інвестувати
Інвестуючи кредитні гроші, позичальник-інвестор повинен правильно оцінити потенційні ризики інвестування. З одного боку, він повинен інвестувати гроші в ту область або галузь, яка дасть прибуток більше процентної ставки по взятому їм кредиту. В іншому випадку, інвестування кредитних коштів безглуздо, і свідомо буде збитковим.
Однак, чим більший потенційний прибуток при інвестуванні, тим вище ризики. Тут слід дотримуватися золотої середини, щоб і «вовк був ситий, і вівці – цілі». Найбільш популярні напрямки для інвестування грошових коштів:
- Ощадний рахунок – основний інструмент для вкладення коштів. Недоліком ощадного рахунку є низька процентна ставка.
- Депозит – низька процентна ставка, але вище, ніж ощадний рахунок. Є короткострокові і довгострокові депозити, але чим довше депозит, тим вищий прибуток.
- Інвестиційні фонди – рекомендується людям без досвіду і знань в області вкладення грошей. У цьому випадку фахівці фонду збирають капітал в інвесторів, щоб інвестувати його далі. Прибуток розподіляється між власником грошей і інвестором. Розміщення грошей в інвестиційному фонді дуже ризикована, оскільки фонд в першу чергу піклується про інвестування, а не про безпеку грошей інвесторів.
Висновок
Розглядаючи різні варіанти інвестування кредитних коштів, можна рекомендувати наступні напрямки:
- Гру на фондовій біржі – даний вид підійде тільки досвідченим трейдерам, добре розбирається в роботі фондових бірж, і мають досвід роботи. Головне достоїнство фондових бірж – при вдалій угоді можна отримати хороший прибуток в короткі терміни.
- Інвестиції в нерухомість є досить безпечним видом інвестування, але такий вид діяльності потребує великого капіталу і тривалих термінів інвестування.
- Валютна біржа – найбільш простий і доступний вид інвестування, який також вимагає від клієнта певних знань і навичок роботи. Досвідчені інвестори можуть спробувати свої сили на форексі, тобто на світовому валютному ринку.