Чи варто брати кредит, щоб інвестувати?

Чи варто брати кредит, щоб інвестувати?

Для того, щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно чітко розуміти, що таке кредит, і що таке інвестиція. Інвестиціями називають розміщення капіталу з метою отримання прибутку. Будь-яка інвестиція несе певний ризик. Кредит – це взяття грошей у борг під відсотки. Таким чином, можна з певною часткою натяжки можна поняття «інвестиція» і «кредит» віднести до антонімів.

Дійсно, при інвестиції інвестор віддає свої гроші в надії отримати прибуток. При кредитуванні позичальник бере чужі гроші на час, зобов’язуючись їх повернути в певний термін разом з відсотками. Чи можливий такий варіант, при якому буде вигідно взяти кредит з метою його інвестиції? У теорії, так, такий варіант можливий.

Де взяти кредитні гроші

Оформити короткостроковий кредит можна без проблем в мікрофінансової організації (МФО). Наприклад, МФО Містеркеш перший кредит до 15 000 грн оформляє під 0,01% на термін до 30 днів. При таких умовах позичальник може розмістити кредитні кошти протягом місяця на депозиті в банку і отримати невеликий прибуток.

Довгостроковий кредит під 15-20% річних можна оформити в банку, при цьому сума може коливатися в досить великих межах, а термін кредитування може становити від декількох місяців до декількох років. Все залежить від цілей, на які береться кредит і від кредитоспроможності клієнта.

Куди інвестувати

Інвестуючи кредитні гроші, позичальник-інвестор повинен правильно оцінити потенційні ризики інвестування. З одного боку, він повинен інвестувати гроші в ту область або галузь, яка дасть прибуток більше процентної ставки по взятому їм кредиту. В іншому випадку, інвестування кредитних коштів безглуздо, і свідомо буде збитковим.

Однак, чим більший потенційний прибуток при інвестуванні, тим вище ризики. Тут слід дотримуватися золотої середини, щоб і «вовк був ситий, і вівці – цілі». Найбільш популярні напрямки для інвестування грошових коштів:

  • Ощадний рахунок – основний інструмент для вкладення коштів. Недоліком ощадного рахунку є низька процентна ставка.
  • Депозит – низька процентна ставка, але вище, ніж ощадний рахунок. Є короткострокові і довгострокові депозити, але чим довше депозит, тим вищий прибуток.
  • Інвестиційні фонди – рекомендується людям без досвіду і знань в області вкладення грошей. У цьому випадку фахівці фонду збирають капітал в інвесторів, щоб інвестувати його далі. Прибуток розподіляється між власником грошей і інвестором. Розміщення грошей в інвестиційному фонді дуже ризикована, оскільки фонд в першу чергу піклується про інвестування, а не про безпеку грошей інвесторів.

Висновок

Розглядаючи різні варіанти інвестування кредитних коштів, можна рекомендувати наступні напрямки:

  • Гру на фондовій біржі – даний вид підійде тільки досвідченим трейдерам, добре розбирається в роботі фондових бірж, і мають досвід роботи. Головне достоїнство фондових бірж – при вдалій угоді можна отримати хороший прибуток в короткі терміни.
  • Інвестиції в нерухомість є досить безпечним видом інвестування, але такий вид діяльності потребує великого капіталу і тривалих термінів інвестування.
  • Валютна біржа – найбільш простий і доступний вид інвестування, який також вимагає від клієнта певних знань і навичок роботи. Досвідчені інвестори можуть спробувати свої сили на форексі, тобто на світовому валютному ринку.
31.08.2021
Назад