0Податкова знижка в Україні: за що належить і як отримати | MisterCash Блог
Податкова знижка в Україні: за що належить і як отримати

Податкова знижка в Україні: за що належить і як отримати

Оформлення податкової знижки дозволить повернути частину коштів, витрачених в попередньому році на будь-які послуги або придбання майна. Компенсація обчислюється виходячи із суми прибуткового податку, що стягується при нарахуванні зарплати. Повертається вона на банківську картку або грошовим переказом протягом 2 місяців з моменту запиту.

Умови отримання компенсації

Для отримання податкового вирахування повинні бути виконані наступні умови:
Претендент повинен бути офіційно працевлаштований.

Необхідні документи для отримання вирахування за минулий рік треба подати до податкової інспекції до 31 грудня поточного року. Наприклад, для отримання знижки за 2019 рік необхідно здати всі довідки до кінця 2020 року.
Компенсація нараховується тільки при наявності квитанцій, що підтверджують оплату послуг або товару. У документах чітко повинні бути вказані сторони, які уклали угоду.

Далі будуть розглянуті ситуації, за які можна повернути частину сплаченого прибуткового податку.

За навчання

Податкове вирахування такого роду може отримати будь-який українець, який заплатив за своє навчання або навчання своєї дружини (чоловіка) або дитини.

До інспекції подаються:

 • ксерокопії паспортів платника та учня;
 • податкова декларація;
 • квитанція про оплату навчання із зазначенням суми та форми оплати;
 • копія договору про навчання;
 • довідка про розмір оплати праці за попередній рік.

За всиновлення

Оформивши компенсацію за всиновлення, платник податків отримує назад частину грошей, витрачених на оплату послуг від держави.

Потрібні папери:

 • свідоцтво про всиновлення;
 • квитанція про оплату держмита;
 • довідка про дохід за попередній рік.

Відрахування повертається одному з подружжя, яке всиновило дитину, з розрахунку 1/3 суми його річного заробітку.

За лікування та репродуктивні технології

Можна отримати від держави компенсацію, якщо протягом попереднього року була оплата необхідних для підтримки життя препаратів, медичних послуг, ортопедичних товарів для інвалідів.

Ситуації, при яких знижка не надається:

 • косметичні операції;
 • аборти без медичних показань;
 • дорогі зубопротезні матеріали;
 • операції по зміні статі;
 • лікування венеричних хвороб (якщо вони не були придбані через згвалтування або побутовим шляхом).

Якщо жінка скористалася послугою ЕКЗ, то відрахування за репродуктивні технології надається її чоловікові. Однак, як і у випадках з усиновленням, при його розрахунку береться 1/3 річної зарплати.

За ремонт житла в новобудові

Знижка дається тим громадянам, які своїми коштами зробили ремонт в купленій ними в новому будинку квартирі. У цьому випадку податкова вимагатиме:

 • договір купівлі-продажу;
 • чеки, що підтверджують оплату будматеріалів;
 • свідоцтво від забудовника про відсутність ремонту в проданій квартирі на момент заселення туди мешканців.

На переоснащення автомобілю

Якщо платник податків змінив принцип дії двигуна своєї машини, в результаті чого вона стала працювати на біопаливі, то він отримує право на податкову знижку.
Для цього знадобляться довідки:

 • про переоснащення авто;
 • про виконання робіт та їх вартість;
 • про заробіток за попередній рік.

На нерухомість

Повернення частини коштів, сплачених за нерухомість, можливе, якщо остання була оформлена в іпотеку або куплена. При цьому треба мати реєстрацію в цьому житлі.

Необхідно пред’явити:

 • документ про придбання нерухомості;
 • копії паспорта та податкового коду;
 • довідки про доходи та про суму прибуткового податку за минулий рік.

Відрахування буде розраховане виходячи не з вартості житла, а з розміру сплачених за нього податків. Важливий момент: якщо придбана нерухомість площею 100 кв. м та більше, то податкове вирахування розраховується за меншим коефіцієнтом. Чим більше площа, тим менше буде знижка.

Крім усього перерахованого вище, податкове вирахування може бути повернуто за пожертву та страхування. Головне – пред’явити документ про факт оплати й докази офіційного працевлаштування.

26.03.2020
Назад

Сума позики

100   грн
15000   грн

Термін позики

5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика Гроші в борг Кредит від компанії MisterCash Швидкий кредит Кредит без процентів Кредитні гроші з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки в Україні Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Студентський кредит від Містер Кеш Кредит з 21 року Миттєвий кредит У вас немає офіційного місця роботи, і вам потрібен кредит? З Містер Кеш все можливо! Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць Мікропозика Кредит готівкою (на карту) Кредит без відмови Позику онлайн на карту Швидкий займ Гроші в борг Мікрокредит Швидкий кредит Кредит без відсотків Кредитні кошти з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки Кредит по паспорту Кредит без поручителів Споживчий кредит Кредит студентам Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць