Податкова знижка в Україні: за що належить і як отримати

Податкова знижка в Україні: за що належить і як отримати

Оформлення податкової знижки дозволить повернути частину коштів, витрачених в попередньому році на будь-які послуги або придбання майна. Компенсація обчислюється виходячи із суми прибуткового податку, що стягується при нарахуванні зарплати. Повертається вона на банківську картку або грошовим переказом протягом 2 місяців з моменту запиту.

Умови отримання компенсації

Для отримання податкового вирахування повинні бути виконані наступні умови:
Претендент повинен бути офіційно працевлаштований.

Необхідні документи для отримання вирахування за минулий рік треба подати до податкової інспекції до 31 грудня поточного року. Наприклад, для отримання знижки за 2019 рік необхідно здати всі довідки до кінця 2020 року.
Компенсація нараховується тільки при наявності квитанцій, що підтверджують оплату послуг або товару. У документах чітко повинні бути вказані сторони, які уклали угоду.

Далі будуть розглянуті ситуації, за які можна повернути частину сплаченого прибуткового податку.

За навчання

Податкове вирахування такого роду може отримати будь-який українець, який заплатив за своє навчання або навчання своєї дружини (чоловіка) або дитини.

До інспекції подаються:

 • ксерокопії паспортів платника та учня;
 • податкова декларація;
 • квитанція про оплату навчання із зазначенням суми та форми оплати;
 • копія договору про навчання;
 • довідка про розмір оплати праці за попередній рік.

За всиновлення

Оформивши компенсацію за всиновлення, платник податків отримує назад частину грошей, витрачених на оплату послуг від держави.

Потрібні папери:

 • свідоцтво про всиновлення;
 • квитанція про оплату держмита;
 • довідка про дохід за попередній рік.

Відрахування повертається одному з подружжя, яке всиновило дитину, з розрахунку 1/3 суми його річного заробітку.

За лікування та репродуктивні технології

Можна отримати від держави компенсацію, якщо протягом попереднього року була оплата необхідних для підтримки життя препаратів, медичних послуг, ортопедичних товарів для інвалідів.

Ситуації, при яких знижка не надається:

 • косметичні операції;
 • аборти без медичних показань;
 • дорогі зубопротезні матеріали;
 • операції по зміні статі;
 • лікування венеричних хвороб (якщо вони не були придбані через згвалтування або побутовим шляхом).

Якщо жінка скористалася послугою ЕКЗ, то відрахування за репродуктивні технології надається її чоловікові. Однак, як і у випадках з усиновленням, при його розрахунку береться 1/3 річної зарплати.

За ремонт житла в новобудові

Знижка дається тим громадянам, які своїми коштами зробили ремонт в купленій ними в новому будинку квартирі. У цьому випадку податкова вимагатиме:

 • договір купівлі-продажу;
 • чеки, що підтверджують оплату будматеріалів;
 • свідоцтво від забудовника про відсутність ремонту в проданій квартирі на момент заселення туди мешканців.

На переоснащення автомобілю

Якщо платник податків змінив принцип дії двигуна своєї машини, в результаті чого вона стала працювати на біопаливі, то він отримує право на податкову знижку.
Для цього знадобляться довідки:

 • про переоснащення авто;
 • про виконання робіт та їх вартість;
 • про заробіток за попередній рік.

На нерухомість

Повернення частини коштів, сплачених за нерухомість, можливе, якщо остання була оформлена в іпотеку або куплена. При цьому треба мати реєстрацію в цьому житлі.

Необхідно пред’явити:

 • документ про придбання нерухомості;
 • копії паспорта та податкового коду;
 • довідки про доходи та про суму прибуткового податку за минулий рік.

Відрахування буде розраховане виходячи не з вартості житла, а з розміру сплачених за нього податків. Важливий момент: якщо придбана нерухомість площею 100 кв. м та більше, то податкове вирахування розраховується за меншим коефіцієнтом. Чим більше площа, тим менше буде знижка.

Крім усього перерахованого вище, податкове вирахування може бути повернуто за пожертву та страхування. Головне – пред’явити документ про факт оплати й докази офіційного працевлаштування.

26.03.2020
Назад
Сума позики
100   грн
15000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Швидкий кредит Кредит онлайн без відсотків - позика під повний 0 Кредит з 18 років без довідок і поручителів Кредит експрес Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Кредит з 21 року Миттєвий кредит Онлайн кредит на карту Приватбанку Кредит на карту без дзвінків Кредит на карту Ощадбанку Кредит на карту монобанк Мікропозика на карту Кредит за 15 хв Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Кредит через інтернет Автоматичний онлайн кредит на карту Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Мікрокредит Кредит за 1 годину онлайн Кредит з діючими простроченням Україна Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців без відсотків Кредит без перевірки кредитної історії Кредит без ІПН на карту Споживчий кредит Кредит пенсіонерам від Dinero Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Швидкий займ на карту Кредит студентам Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією без відмов та цілодобово Кредит через інтернет Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць