Кредитоспроможність — визначення

Кредитоспроможність — визначення

Згідно банківського законодавства під кредитоспроможністю розуміється здатність погасити позику, взяту з відсотками, в строки, зазначені в договорі. Звичайно, у разі швидких кредитів (але також відноситься і до кредитів), під «відсотками» слід розуміти загальну вартість кредиту, включаючи комісійні, страховку і всі витрати, зазначені кредитором. Крім того, важливо знати суму, зазвичай звану сумою «підлягає погашенню», яка повинна становити повну вартість кредиту.

Згідно Вікіпедії, це здатність приватної особи погасити кредит разом з відсотками протягом строку, встановленого між кредитором (банком) і позичальником. Перед укладенням кредитного договору банк перевіряє кредитоспроможність господарюючого суб’єкта, в тому числі перевіряючи своєчасність розрахунків з постачальниками і покупцями. Кредитоспроможність є умовою отримання кредиту. Кредитний аналіз використовується для оцінки кредитоспроможності. Звичайно, всі визначення також відноситься до фінансовим організаціям, які надають кредити.

Наслідки дефолту по кредиту — вплив на кредитоспроможність

Фінансові компанії лояльно застерігають від дефолту за кредитами. Звичайно, основним наслідком буде стягнення прострочення у відповідності з процедурами стягнення заборгованості, але вони також можуть бути різними.

Наприклад, деякі онлайн сервіси по видачі позик застерігають, що у разі відсутності погашень можуть стягувати додаткові збори за вартість дзвінків для нагадування про необхідність внести платіж. Або процентну ставку за замовчуванням збільшують у трикратному розмірі. Або компанія кредитор буде здійснювати заходи по стягненню заборгованості сама або доручати ці дії третім особам. Інші компанії попереджають про те, що з першого дня прострочення стягується додаткова плата, передають справу на досудове провадження. Тобто відправляється запит на оплату, потім справа передається в суд, що приведе до виконання стягнення судового пристава.

Містер Кеш стверджує, що всіма можливими способами намагається зв’язатися з позичальником, щоб проінформувати його про дефолт по кредиту і попередити про можливі наслідки.

Слід також пам’ятати, що, будучи боржником (внаслідок несплати кредиту), ми можемо бути включені у всі існуючі реєстри боржників. Це фактично не дозволяє отримувати додаткову фінансову допомогу, від будь-якої кредитної компанії. Оскільки кожна з них використовує такі регістри. І це не обов’язково має бути відоме Бюро кредитної історії — таких реєстрів стає все більше.

Невиплачений кредит — чого чекати?

Почнемо з того, що фінансова компанія припинить дію кредитної угоди відповідно з періодом попередження, зазначеним у договорі. Після закінчення терміну його дії видається розпорядження про примусове стягнення, пункт про примусове виконання (що забезпечує його виконання) буде підтверджений і виданий судом. Фінансова установа почне процес.

Для початку наслідки можуть означати арешт банківського рахунку або стягнення винагороди за працю, пенсії, пенсії по інвалідності або будь якого заробленого вами прибутку. Стягнення заборгованості також може включати в себе арешт або участь у торгах особистих предметів боржника, таких як автомобіль, меблі або що-небудь, що має яке-небудь фінансове значення.

Наслідком невиплати кредиту також є внесення боржника в реєстр боржників, що не дозволить йому в майбутньому отримати інший кредит. Звичайно, ви можете вимагати видалення такого запису, але тільки після погашення боргу, тобто повернення його повністю, включаючи всі його витрати.

Проблеми, що виникли в результаті пізнього погашення кредиту, можуть виникнути не тільки у тих, хто навмисно уникає погашення боргу, або у них є фінансові проблеми, але і у людей, які просто забули про повернення кредиту. Крім того, кожен день прострочення погашення кредиту призводить до нарахування пені.

Фінансові наслідки непогашеного кредиту

Підводячи підсумок: невиплачений кредит завжди означає штрафи і додаткові відсотки. З цього правила немає винятків. Крім того, всі проблеми, що описані вище. Тому, перш ніж брати кредит, ретельно продумайте, чи дійсно він вам потрібен. Яку суму і коли ви можете повернути. Якщо ви не зробите це вчасно, ви можете потрапити в боргову яму, від якої вам буде надзвичайно важко звільнитися. Начебто “очевидна очевидність” але далеко не всі розуміють.

29.05.2020
Назад
Сума позики
100   грн
15000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Швидкий кредит Кредит онлайн без відсотків - позика під повний 0 Кредит з 18 років без довідок і поручителів Кредит експрес Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Кредит з 21 року Миттєвий кредит Онлайн кредит на карту Приватбанку Кредит на карту без дзвінків Кредит на карту Ощадбанку Кредит на карту монобанк Мікропозика на карту Кредит за 15 хв Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Кредит через інтернет Автоматичний онлайн кредит на карту Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Мікрокредит Кредит за 1 годину онлайн Кредит з діючими простроченням Україна Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців без відсотків Кредит без перевірки кредитної історії Кредит без ІПН на карту Споживчий кредит Кредит пенсіонерам від Dinero Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Швидкий займ на карту Кредит студентам Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією без відмов та цілодобово Кредит через інтернет Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць