Все що потрібно знати про кредитні канікули

Все що потрібно знати про кредитні канікули

Всесвітня пандемія коронавируса на початку 2020 року внесла серйозні корективи в розмірений хід життя мільйонів громадян. Навесні 2020 року переважна більшість країн у світі ввели жорсткі карантинні заходи, покликані припинити швидке поширення коронавируса, від якого не було вакцини. На час карантину багато банків ввели кредитні канікули для своїх позичальників, оскільки ті банально залишилися без джерела доходу.

Що таке кредитні канікули

Кредитними канікулами називають тимчасову відстрочку поточних платежів по кредиту, але зі збереженням зобов’язань щодо їх погашення. Позичальник на певний термін звільняється від сплати по кредиту, але в цілому кредит повинен бути їм виплачений до встановлених відсотками після того, як кредитні канікули перестануть діяти.

Дуже важливо розуміти, що кредитні канікули не звільняють позичальника від виконання своїх зобов’язань по кредиту, а всього лише призупиняють їх на час кредитних канікул. При цьому подальший графік погашення по кредиту може бути змінений зовсім по-різному. У деяких випадках доведеться платити великі суми, оскільки кінцева дата погашення кредиту не змінюється.

Наприклад, якщо позичальник виплачував щомісяця по 1000 грн, і йому залишилося виплатити, згідно з графіком, 12000 грн за 12 місяців, то при оформленні кредитних канікул на 6 місяців, позичальник повинен буде після закінчення кредитних канікул виплачувати по 2000 грн протягом останніх 6 місяців, щоб укластися в графік погашення кредиту.

У деяких випадках банк дозволяє продовжувати кредитний договір на термін дії кредитних канікул. У такому випадку розмір виплат по кредиту не змінюється, але продовжується термін дії кредитного договору. Тобто, для нашого прикладу, після закінчення кредитних канікул позичальнику треба буде продовжувати виплачувати по 1000 грн протягом 12 місяців, просто повне погашення за таким кредитом закінчиться на півроку пізніше.

Як піти на кредитні канікули

У звичайній ситуації оформити кредитні канікули позичальникові не так вже й просто. Він повинен надати банку вагомі доводи своєї тимчасової неплатоспроможності, щоб банк вирішив погодитися на кредитні канікули. Треба буде підтвердити документально про виниклі фінансові проблеми, наприклад, надати трудову книжку з записом про звільнення з роботи, довідку з медичного закладу про проходження дорогого лікування та ін.

Розглянувши всі обставини, банк може запропонувати позичальникові кілька варіантів кредитних канікул: відстрочку у погашенні тіла кредиту з обов’язковою оплатою відсотків по кредиту; повну відстрочку поточних платежів або частини; відстрочку зі сплати відсотків, але при необхідності погашення тіла кредиту.

Як оформити кредитні канікули під час коронавируса

Розуміючи, що в період загального карантину переважна маса позичальників буде не в змозі оплачувати поточні рахунки за кредитами, уряд розіслав банкам циркуляр, в якому рекомендувало надати своїм клієнтам кредитні канікули. Депутати Верховної Ради прийняли два закони – про підтримку позичальників, який до 30 квітня звільняв від штрафних санкцій прострочені виплати по споживчих кредитах, причому, як в банківській сфері, так і кредитів, оформлених в МФО. Другий закон регулював кредитування юридичних осіб.

Якщо в звичайний час для оформлення кредитних канікул було відвідувати фінансову установу, то в період карантину піти на кредитні канікули можна було в віддаленому режимі. Для цього достатньо було зателефонувати на гарячу лінію в банк або відправити електронний лист, повідомивши ПІБ, ідентифікаційний код і фінансовий номер телефону. У відповідь банк повідомляв клієнту суму платежу під час канікул і після них.

Важливо розуміти такий момент, кредитні канікули надаються тільки при зверненні позичальника в банк. Якщо не буде звернення, не буде і кредитних канікул.

15.09.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць