Як поліпшити кредитну історію?

Як поліпшити кредитну історію?

При оформленні кредиту в будь-якому банку або МФО, фінансова організація в обов’язковому порядку поцікавиться кредитною історією клієнта, яка зберігається в бюро кредитних історій (БКІ). У разі, якщо кредитна історія клієнта погана, йому, швидше за все, буде або відмовлено в кредиті, або запропоновані жорсткіші умови кредитування: велика процентна ставка, маленька сума кредиту, недовгий термін кредитування.

Як формується кредитна історія

Кредитна історія клієнта «пишеться», починаючи з першого його кредиту, взятого в будь-якої фінансової організації, якщо та співпрацює з БКІ. Співробітники фінансової установи періодично відправляють в БКІ дані кредитування своїх клієнтів: ПІБ, вік, ІПН, адреса реєстрації (проживання), дані про працевлаштування, заробітної плати, розмір кредитування і його терміни, дані про погашення відкритих кредитів. Вся ця інформація зберігається в базі даних БКІ, доступ до неї має тільки те фінансово-кредитна установа, якій клієнт дав свою згоду на доступ до кредитної історії.

В Україні працюють кілька БКІ. Конкретне фінансова установа працює зі «своїм» БКІ, передаючи йому дані про своїх клієнтів. Це створює певні незручності для банківського сектора, якому іноді буває складно знайти дані про кредитну історію свого клієнта, якщо той брав кредити в інших банках, які працюють не з тим БКІ.

Також слід зазначити, що в різних кредитно-фінансових установах різний підхід до кредитування своїх клієнтів. Позичальник з однієї і тієї ж кредитною історією може отримати відмову в кредитуванні в одному банку, але отримати кредит в іншому. Тому, подавати заявку на кредит доцільно відразу в кілька фінансових установ. Таким способом клієнт може заощадити час, якщо деякі банки відмовлять у кредиті, але знайдеться хоча б один банк, в якому вдасться оформити кредит. Якщо ж кілька банків одночасно винесуть позитивне рішення по заявці клієнта, він може вибрати найбільш оптимальний для себе варіант, а від інших відмовитися.

Що впливає на кредитну історію

На кредитну історію клієнта впливає, перш за все, активність користування кредитами, а також сумлінність їх погашення. Ідеальний позичальник для банку – це особа, яка регулярно користується кредитами, і не допускає по ним прострочень платежів. Наприклад, якщо ви регулярно користуєтеся своєю кредитною карткою, і при цьому своєчасно вносите обов’язкові платежі, ваша кредитна історія точно буде хорошою.

Якщо клієнт рідко користується кредитами, допускає регулярно по ним прострочення, має незакриті кредити або ж кредит стягувався через суд, з такою кредитною історією отримати новий кредит буде дуже складно. Відсутність кредитної історії також є негативним фактором для отримання кредиту.

Як поліпшити кредитну історію

На кредитну історію впливає термін давності. Тому, у позичальника є хороша можливість виправити свою кредитну історію, оскільки, давні прострочення мають невеликий «вага», а недавні своєчасні погашення кредиту мають великий «вага». Тому, для поліпшення кредитної історії необхідно погасити поточні прострочення, звести до мінімуму кількість одночасно відкритих договорів, активно користуватися кредитами, віддаючи перевагу короткостроковим кредитам, своєчасно погашаючи їх.

У важких фінансових ситуаціях на допомогу може прийти кредитування в мікрофінансової організації, наприклад, в Містер Кеш, де можна оперативно, протягом 15 хвилин, оформити онлайн кредит на банківську карту в будь-який час, без довідки про доходи та поручителів.

08.09.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць