Як поліпшити кредитну історію?

Як поліпшити кредитну історію?

При оформленні кредиту в будь-якому банку або МФО, фінансова організація в обов’язковому порядку поцікавиться кредитною історією клієнта, яка зберігається в бюро кредитних історій (БКІ). У разі, якщо кредитна історія клієнта погана, йому, швидше за все, буде або відмовлено в кредиті, або запропоновані жорсткіші умови кредитування: велика процентна ставка, маленька сума кредиту, недовгий термін кредитування.

Як формується кредитна історія

Кредитна історія клієнта «пишеться», починаючи з першого його кредиту, взятого в будь-якої фінансової організації, якщо та співпрацює з БКІ. Співробітники фінансової установи періодично відправляють в БКІ дані кредитування своїх клієнтів: ПІБ, вік, ІПН, адреса реєстрації (проживання), дані про працевлаштування, заробітної плати, розмір кредитування і його терміни, дані про погашення відкритих кредитів. Вся ця інформація зберігається в базі даних БКІ, доступ до неї має тільки те фінансово-кредитна установа, якій клієнт дав свою згоду на доступ до кредитної історії.

В Україні працюють кілька БКІ. Конкретне фінансова установа працює зі «своїм» БКІ, передаючи йому дані про своїх клієнтів. Це створює певні незручності для банківського сектора, якому іноді буває складно знайти дані про кредитну історію свого клієнта, якщо той брав кредити в інших банках, які працюють не з тим БКІ.

Також слід зазначити, що в різних кредитно-фінансових установах різний підхід до кредитування своїх клієнтів. Позичальник з однієї і тієї ж кредитною історією може отримати відмову в кредитуванні в одному банку, але отримати кредит в іншому. Тому, подавати заявку на кредит доцільно відразу в кілька фінансових установ. Таким способом клієнт може заощадити час, якщо деякі банки відмовлять у кредиті, але знайдеться хоча б один банк, в якому вдасться оформити кредит. Якщо ж кілька банків одночасно винесуть позитивне рішення по заявці клієнта, він може вибрати найбільш оптимальний для себе варіант, а від інших відмовитися.

Що впливає на кредитну історію

На кредитну історію клієнта впливає, перш за все, активність користування кредитами, а також сумлінність їх погашення. Ідеальний позичальник для банку – це особа, яка регулярно користується кредитами, і не допускає по ним прострочень платежів. Наприклад, якщо ви регулярно користуєтеся своєю кредитною карткою, і при цьому своєчасно вносите обов’язкові платежі, ваша кредитна історія точно буде хорошою.

Якщо клієнт рідко користується кредитами, допускає регулярно по ним прострочення, має незакриті кредити або ж кредит стягувався через суд, з такою кредитною історією отримати новий кредит буде дуже складно. Відсутність кредитної історії також є негативним фактором для отримання кредиту.

Як поліпшити кредитну історію

На кредитну історію впливає термін давності. Тому, у позичальника є хороша можливість виправити свою кредитну історію, оскільки, давні прострочення мають невеликий «вага», а недавні своєчасні погашення кредиту мають великий «вага». Тому, для поліпшення кредитної історії необхідно погасити поточні прострочення, звести до мінімуму кількість одночасно відкритих договорів, активно користуватися кредитами, віддаючи перевагу короткостроковим кредитам, своєчасно погашаючи їх.

У важких фінансових ситуаціях на допомогу може прийти кредитування в мікрофінансової організації, наприклад, в Містер Кеш, де можна оперативно, протягом 15 хвилин, оформити онлайн кредит на банківську карту в будь-який час, без довідки про доходи та поручителів.

08.09.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит на картку без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Як взяти кредит через інтернет? Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Кредит онлайн без перевірки кредитної історії Кредит онлайн без ІПН на карту Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит студентам Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Кредит за 1 годину онлайн Взять кредит с большими просрочками по микрозаймам Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Автоматичний онлайн кредит на карту Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць