0Кредит, позика, займ: відмінність понять
Кредит, позика, займ: відмінність понять

Кредит, позика, займ: відмінність понять

Люди все частіше займають гроші на різні цілі. Покупка квартири, покупка автомобіля або відкриття власного бізнесу часто виходять за рамки наших фінансових можливостей. Ми опиняємося в боргу, щоб покрити витрати, пов’язані з поїздкою у відпустку або придбанням високоякісного обладнання.

І тут виникає ключове питання: ми беремо кредит, позику або займ?

У розмовній мові назви взаємозамінні, що, очевидно, є помилкою. Однак все це фінансові продукти, які надаються на різних умовах і часто різними фінансовими інститутами. І насправді між ними є великі відмінності. Їх варто знати.

Що варто знати про цих трьох типах боргів? Як саме вони відрізняються і що робить їх майже ідентичними?

Три різних фінансових продукту — основна різниця

Поняття кредиту, позики і займу часто вважаються однаковими, тому що ми беремо на себе зобов’язання перед кредитором по запозиченню коштів. Однак головна відмінність полягає у фінансовій установі, де ми беремо в борг.

Кредит тільки в банку

Кредит може бути наданий нам тільки банком. Отримання фінансового продукту від банківської установи рівносильно підписання договору між Кредитором і Позичальником у відповідності з банківським законодавством.

Надання коштів без договору просто неможливо, тому що його умови чітко визначають найбільш важливі питання з точки зору обох сторін угоди.

Для запозичення у банківській організації позичальнику необхідно подати багато документів, необхідних для схвалення банком заяви. Найчастіше це довідка про доходи, довідка з постійної роботи, податкові декларації або виписки з банківського рахунку. Крім того, одержання кредиту вимагає не одного, а декількох особистих відвідувань банку, а також залучення нотаріуса, в разі іпотечних угод.

Небанківські кредити

Можна подати заявку на отримання кредиту від небанківської кредитної компанії, а також від інших юридичних або фізичних осіб. Цікаво, що при запозиченні невеликих сум не потрібно укладати письмовий договір.

Що з витратами

При розгляді питання про отримання грошей у борг нас зазвичай турбує розмір процентної ставки, пов’язаної з отриманням фінансового зобов’язання. Тут варто пам’ятати, що кредит завжди має проценти згідно ставками, визначеними у договорі, укладеному Кредитором і Позичальником.

Так що щодо позички і займу?

Позика — угода, згідно з якою одна сторона надає другій в безоплатне користування річ, грошові кошти або товар на певний строк. В зобов’язання приймаючої сторони входить повернення речі чи товару в такому ж стані й кількості в якому вони були ухвалені.На практиці: є договір між сторонами, а сама угода безоплатна.

Займ що це? Це теж «зв’язок» двох сторін договору. Одна сторона передає в користування другій цінні папери, товари, гроші. У договорі укладеному між сторонами строго фіксується:

  • сума (товари);
  • термін повернення;
  • оплата відсотків (якщо такі передбачені договором).

Підведемо підсумки

Середньостатистичному громадянину, рід діяльності якої не пов’язаний з фінансами, важко зрозуміти відмінності понять і термінів Для швидкого розуміння підсумуємо все вище написане.

Відмінність понять: «тілом» кредитної угоди є грошові кошти, а «тілом» по другим двом можуть бути як гроші, так і предмети і товари. До відмінностей цих понять віднесемо й те, що позика – безоплатна. У договорі кредиту, фіксуються пункти, які зобов’язують позичальника виплачувати відсотки за користування грошовими коштами.

Рішення про запозичення коштів слід обміркувати заздалегідь. І, перш за все, почніть розрізняти фінансові продукти, тому що ці три поняття зовсім неідентичні!

25.03.2020
Назад

Сума позики

100   грн
15000   грн

Термін позики

5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика Гроші в борг Кредит від компанії MisterCash Швидкий кредит Кредит без процентів Кредитні гроші з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки в Україні Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Студентський кредит від Містер Кеш Кредит з 21 року Миттєвий кредит У вас немає офіційного місця роботи, і вам потрібен кредит? З Містер Кеш все можливо! Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць Мікропозика Кредит готівкою (на карту) Кредит без відмови Позику онлайн на карту Швидкий займ Гроші в борг Мікрокредит Швидкий кредит Кредит без відсотків Кредитні кошти з 18 років Кредити без застави Кредит експрес Кредит онлайн на карту цілодобово Кредит без прописки Кредит по паспорту Кредит без поручителів Споживчий кредит Кредит студентам Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Цілодобовий кредит Експрес кредит Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць