Кредит, позика, займ: відмінність понять

Кредит, позика, займ: відмінність понять

Люди все частіше займають гроші на різні цілі. Покупка квартири, покупка автомобіля або відкриття власного бізнесу часто виходять за рамки наших фінансових можливостей. Ми опиняємося в боргу, щоб покрити витрати, пов’язані з поїздкою у відпустку або придбанням високоякісного обладнання.

І тут виникає ключове питання: ми беремо кредит, позику або займ?

У розмовній мові назви взаємозамінні, що, очевидно, є помилкою. Однак все це фінансові продукти, які надаються на різних умовах і часто різними фінансовими інститутами. І насправді між ними є великі відмінності. Їх варто знати.

Що варто знати про цих трьох типах боргів? Як саме вони відрізняються і що робить їх майже ідентичними?

Три різних фінансових продукту — основна різниця

Поняття кредиту, позики і займу часто вважаються однаковими, тому що ми беремо на себе зобов’язання перед кредитором по запозиченню коштів. Однак головна відмінність полягає у фінансовій установі, де ми беремо в борг.

Кредит тільки в банку

Кредит може бути наданий нам тільки банком. Отримання фінансового продукту від банківської установи рівносильно підписання договору між Кредитором і Позичальником у відповідності з банківським законодавством.

Надання коштів без договору просто неможливо, тому що його умови чітко визначають найбільш важливі питання з точки зору обох сторін угоди.

Для запозичення у банківській організації позичальнику необхідно подати багато документів, необхідних для схвалення банком заяви. Найчастіше це довідка про доходи, довідка з постійної роботи, податкові декларації або виписки з банківського рахунку. Крім того, одержання кредиту вимагає не одного, а декількох особистих відвідувань банку, а також залучення нотаріуса, в разі іпотечних угод.

Небанківські кредити

Можна подати заявку на отримання кредиту від небанківської кредитної компанії, а також від інших юридичних або фізичних осіб. Цікаво, що при запозиченні невеликих сум не потрібно укладати письмовий договір.

Що з витратами

При розгляді питання про отримання грошей у борг нас зазвичай турбує розмір процентної ставки, пов’язаної з отриманням фінансового зобов’язання. Тут варто пам’ятати, що кредит завжди має проценти згідно ставками, визначеними у договорі, укладеному Кредитором і Позичальником.

Так що щодо позички і займу?

Позика — угода, згідно з якою одна сторона надає другій в безоплатне користування річ, грошові кошти або товар на певний строк. В зобов’язання приймаючої сторони входить повернення речі чи товару в такому ж стані й кількості в якому вони були ухвалені.На практиці: є договір між сторонами, а сама угода безоплатна.

Займ що це? Це теж «зв’язок» двох сторін договору. Одна сторона передає в користування другій цінні папери, товари, гроші. У договорі укладеному між сторонами строго фіксується:

  • сума (товари);
  • термін повернення;
  • оплата відсотків (якщо такі передбачені договором).

Підведемо підсумки

Середньостатистичному громадянину, рід діяльності якої не пов’язаний з фінансами, важко зрозуміти відмінності понять і термінів Для швидкого розуміння підсумуємо все вище написане.

Відмінність понять: «тілом» кредитної угоди є грошові кошти, а «тілом» по другим двом можуть бути як гроші, так і предмети і товари. До відмінностей цих понять віднесемо й те, що позика – безоплатна. У договорі кредиту, фіксуються пункти, які зобов’язують позичальника виплачувати відсотки за користування грошовими коштами.

Рішення про запозичення коштів слід обміркувати заздалегідь. І, перш за все, почніть розрізняти фінансові продукти, тому що ці три поняття зовсім неідентичні!

25.03.2020
Назад
Сума позики
100   грн
15000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою на карту в Україні Кредит без відмови Позика онлайн на карту Позика Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Швидкий кредит Кредит онлайн без відсотків - позика під повний 0 Кредит з 18 років без довідок і поручителів Кредит експрес Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит за паспортом Кредит без поручителів Споживчий кредит в Містер Кеш — ви позичаєте гроші на все, що хочете Кредит з 21 року Миттєвий кредит Онлайн кредит на карту Приватбанку Кредит на карту без дзвінків Кредит на карту Ощадбанку Кредит на карту монобанк Мікропозика на карту Кредит за 15 хв Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Кредит через інтернет Автоматичний онлайн кредит на карту Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Де взяти 1000 гривень в кредит онлайн Де взяти 3000 гривень в кредит онлайн Де взяти 4000 гривень в кредит онлайн Де взяти 5000 гривень в кредит онлайн Де взяти 10000 гривень в кредит онлайн Де взяти 15000 гривень в кредит онлайн Мікрокредит Кредит за 1 годину онлайн Кредит з діючими простроченням Україна Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Кредит під заставу авто Промокод від компанії Mister Cash Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців без відсотків Кредит без перевірки кредитної історії Кредит без ІПН на карту Споживчий кредит Кредит пенсіонерам від Dinero Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Швидкий займ на карту Кредит студентам Де взяти 2000 гривень в кредит онлайн Міні  кредит Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит без довідки про доходи Кредит без застави Кредит безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією без відмов та цілодобово Кредит через інтернет Кредит до зарплати Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць