Чи можна взяти кредит по закордонному паспорту?

Чи можна взяти кредит по закордонному паспорту?

Цивільний паспорт є основним документом, що посвідчує особу громадянина країни. В Україні паспорт можна отримати по досягненню 14-річного віку, проте, дієздатність починається по досягненню 16-річного віку, а деякі документи можна отримати в 18 років або навіть пізніше (наприклад, водійське посвідчення категорії В).

Іноді виникають ситуації, коли людина не може використовувати цивільний паспорт для ідентифікації своєї особистості, але в наявності є закордонний паспорт. Чи можна в такій ситуації взяти кредит на закордонний паспорт?

Чи можна по закордонному паспорту взяти кредит в банку?

Закордонний паспорт є документом, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону країни і перебування за межами України. Тому, закордонний паспорт відрізняється від внутрішнього паспорта України. Головна відмінність полягає в тому, що закордонний паспорт містить мінімум інформації про його власника, до того ж вона вказана на англійській мові.

Потенційні позичальники часто цікавляться, чи можна взяти кредит по закордонному паспорту в банку в таких випадках, коли основний паспорт відсутній. Причин, за якими у громадянина може бути недійсний паспорт, досить багато. Найпоширеніші – відсутність фотографії, яку необхідно вклеювати в 25 і 45 річному віці; в паспорті стоять сторонні позначки, наприклад, дитина помалював ручкою або фломастером; ветхий вигляд паспорта, наприклад, його випадково випрали в пральній машині. Крім цього, у громадянина паспорта може взагалі не бути, наприклад, з причини втрати, обміні паспорта на ID-карту, зміну прізвища та ін.

Оскільки, закордонний паспорт не містить деяких важливих даних, в першу чергу, прописки, отримати кредит в банку по закордонному паспорту апріорі неможливо. Відповідно до Цивільного Кодексу України, реєстрація місця проживання обов’язкова при оформленні позики. Це робиться з метою мати можливість подати в суд на стягнення боргів в тому випадку, якщо позичальник відмовиться платити по кредиту. Позов на стягнення боргу не оформлюється, якщо по відповідачу не буде повною інформацією, включаючи реєстрацію місця проживання.

Не варто забувати про такий важливий момент, як інформація, що надається кредитним бюро. Кредитні бюро, що збирають інформацію про проблемні кредити, використовують дані тільки внутрішніх паспортів України. Тому для ідентифікації фізичних осіб з поганою кредитною історією закордонний паспорт не підходить.

Ще один важливий момент – українські закони не забороняють українцям мати кілька закордонних паспортів. Це означає, що, якщо мати можливість використовувати різні закордонні паспорти в різних банках, перевірка кредитної історії буде утруднена і, більш того, створюється грунт для шахрайських схем для отримання позик на треті особи.

Тому, отримання позики на підставі закордонного паспорту законно і практикується тільки в тому випадку, якщо ви перебуваєте за кордоном і намагаєтеся взяти кредит в іноземному банку. В цьому випадку закордонний паспорт – основний документ, що засвідчує особу позичальника.

Чи можна взяти кредит по закордонному паспорту в МФО

Мікрофінансові організації видають короткострокові мікрокредити на набагато більш лояльних умовах, ніж банки. Наприклад, немає потреби надавати довідку про доходи або шукати поручителів. Але, в чому схожі процедури кредитування в банку і МФО, так це в тому, що позичальник повинен надати внутрішній громадянський український паспорт.

Однак, якщо позичальник надасть вагомі причини, через які він не може надати український паспорт, адміністрації деяких МФО можуть піти назустріч і оформити кредит на підставі закордонного паспорту. Однією з таких МФО є Містеркеш, де можна оформити кредит без паспорта, якщо надати переконливі пояснення, чому ви не можете надати паспортні дані внутрішнього документа (через втрати, крадіжки, зданий на заміну, вклейку фото з настанням 25 або 45 років, інші причини ).

29.10.2021
Назад