10 способів заощадити на комунальних платежах в Україні

10 способів заощадити на комунальних платежах в Україні

Давно канули в лету ті часи, коли за часів Радянського Союзу вода і тепло були безкоштовно, а електроенергія коштувала 4 копійки за 1 кВт-год. В умовах сучасної реальності на оплату комунальних платежів з сімейного бюджету йде до 30-50%. Така ситуація змушує багатьох людей всіляко економити, щоб зменшити суму, яка приходить щомісяця в платіжних відомостях за комунальні послуги.

Як заощадити на електриці

Найпростіший спосіб заощадити на електриці, як можна менше їм користуватися. Просто і сердито. У цьому аспекті дуже сильно допомагає перехід на нічний тариф, вартість якого істотно нижче денного. У нічний період можна здійснювати такі енерговитратні процедури, як прання, приготування їжі, нагрівання води. Звичайно ж, для цього буде потрібно наявність пральної машини, мультиварки, бойлера. Всі ці «розумні машини» можна запрограмувати на роботу в нічний час, попередньо підготувавши потрібний матеріал (закласти брудну білизну, заповнити мультиварку продуктами, набрати в бойлер води).

Для переходу на нічний тариф буде потрібно установка двухтарифні лічильника. На цій піде певний час і гроші, які дуже швидко окупляться. Слід мати на увазі такий важливий факт, що при роздільному тарифікації електроенергії, вартість денного тарифу буде вище, ніж звичайного.

Замініть у своїй квартирі все лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Економія в електроенергії буде дуже висока, оскільки енергозберігаючі світильники споживають в 10 разів менше електроенергії, і служать в 3-4 рази довше. Так, вони коштують значно дорожче, але це виправдана трата грошей.

Заощадити на електроенергії можна використовуючи прості прийоми при приготуванні їжі: розморожувати продукти треба заздалегідь, а не в мікрохвильовці, для цього достатньо на ніч перекласти продукти з морозильної камери в холодильну. Тут буде подвійна вигода – безкоштовна розморожування і знижене споживання енергії холодильником, оскільки частково його роботу на себе візьме розморожувати продукти, який буде віддавати холод.

Такі продукти, як бобові, крупи можна заздалегідь замочувати, що скорочує час їх приготування. Готувати можна з запасом, на 2-3 дня вперед, а потім тільки розігрівати приготовлену їжу, на розігрів витрачається менше енергії, ніж на приготування. Чи не кип’ятіть «зайву» воду. Якщо вам треба стакан чаю, кип’ятіть 200 мл води, а не дволітровий чайник.

Купуючи побутову техніку, звертайте увагу на її клас споживання енергії. Чим вище цей показник (А, А +, А ++), тим менше енергії споживає електроприлад. Розміщуйте холодильник якомога далі від нагрівальних приладів, при цьому контролюйте, щоб дверцята холодильника щільно прилягали при його закритті. При готуванні на електроплиті, вимикайте її за 3-5 хвилин до закінчення процесу, оскільки цей час плита ще буде гарячою.

Як заощадити на опаленні

Найефективніший спосіб економії на опаленні – це утеплення квартири з зовнішньої сторони і установка пластикових вікон. На це піде чимало грошей, але це одноразові роботи, які потім будуть економити тепло десятки наступних років. Крім цього, в старих будинках слід подбати про усунення інших витоків тепла, перевіривши щілини і стики на стелях, станах і підлогах.

У багатоквартирному будинку важливу роль відіграє теплий під’їзд. Тому, жителі багатоповерхівок повинні подбати, щоб вікна в їхньому під’їзді були цілими, а на дверях стояв доводчик, що гарантують їх закриття.

Батареї опалення повинні бути відкритими, не слід їх змушувати кріслами, столами або шафами. У такій ситуації ефективність тепловіддачі різко знижується. Якщо є можливість, слід регулювати температуру батареї, знижуючи її на нічний час і на час, коли вдома нікого немає.

Як економити воду

Проблема забезпечення водою з кожним роком стає все гостріше і гостріше. Ціна на кубометр води і стоки зростає чи не щороку, і такими темпами платіжка за воду може незабаром стати найдорожчою. Звичайно ж, для економії води слід усунути будь-яку її витік, якщо така існує. Під час намилювання рук, чищення зубів і інших процедур, що не вимагають води, треба закривати кран, щоб з нього не бігла вода.

Миючись під душем, а не напускаючи ванну, ви будете економити кілька кубометрів води на місяць. Купівля посудомийної машини істотно економити споживання води. Так, на покупку цієї машини доведеться витратити гроші, але, вони дуже швидко окупляться.

Особливу увагу приділіть покупці унітазу, оскільки кожен змив витрачає 6-10 літрів. Унітаз з функцією половинного зливу серйозно заощадить ваш бюджет. Також контролюйте кількість змивів, не слід змивати кожну смітинку, яку ви кинули в унітаз.

Як ще заощадити на квартплаті

Звикайте здійснювати оплату комунальних послуг через Інтернет. По-перше, це серйозно економить час, а по-друге, гроші. Нехай економія грошей і не така суттєва, близько 100 грн на рік, але, як то кажуть, «з кожного по нитці, голому сорочка». За 10 років ви заощадите не один місяць вільного часу і більше 10 000 грн.

Не платіть за послуги, якими не користуєтеся. Наприклад, їдучи на тривалий термін, вимкніть Інтернет, домашній телефон, якщо він у вас є.

Не забувайте оплачувати комунальні послуги

Уникайте накопичення платежів за комунальні послуги. Варто вам не заплатити 2-3 місяці за комунальні послуги, як ситуація вийде з-під контролю. За несплату вам можуть відключити світло, газ, воду, Інтернет. Згідно з новим законодавством, злісним неплатникам блокують їх банківські рахунки, і ви не зможете здійснювати ніяких покупок і користуватися своїми грошима, які є на банківських картках.

Тому, в разі форс-мажорних обставин доцільно оформити онлайн кредит в МФО Містеркеш, і погасити комунальні платежі. Кредит оформляється в режимі онлайн в будь-який час протягом 15 хвилин.

26.08.2021
Назад