Як навчиться контролювати свої фінанси

Як навчиться контролювати свої фінанси

Замислювалися, чому деякі люди легко заробляють цілі статки, а в інших є постійні проблеми з грошима? Є це відмінність результатом їх освіти, інтелекту, навичок, часу, професійних навичок, контактів, невеликої кількості удачі, чи можливо залежить від доходу? Дивовижна відповідь: нічого з цього!

Контролювати власні витрати не завжди легко, особливо зараз, коли ціни на продукти харчування зростають, як і рахунки на комуналку. Таким чином, необхідно навчитися дбати про гроші правильно. Хороший спосіб контролювати свої витрати — це, насамперед, вносити невеликі суми на банківський рахунок або просто в банку з залізною кришкою.

Можна контролювати витрати, зберігаючи чеки протягом місяця. Таким чином, після аналізу виключати непотрібні речі. В магазин ходити зі списком, щоб не купувати нічого, крім того, що потрібно. Тоді буде простіше контролювати і стан гаманця не буде вичерпано.

Оплачуйте готівкою — буде видно, скільки насправді витрачаєте.

Практичні поради

Представляємо вам концепцію, завдяки якій можна розбагатіти, краще контролювати свої фінанси і підвищити комфорт життя.

Є деякі складові багатства, які застосовні до будь-якого, хто хоче стати фінансово забезпеченим. Варто зазначити, що автор цих думок Харв Екер.

  • Орієнтація на чисті активи (скільки у вас насправді).
  • Управління своїми грошима (контроль фінансів).

Як управляти своїми фінансами?

Багаті добре розпоряджаються своїми грошима. Бідні кажуть, що їм нічим керувати. Незалежно від того, скільки заробляєте і в якій ситуації знаходитесь, в даний час — важливо вміти управляти грошима. Бідні люди або погано керують грошима, або взагалі цього не роблять. Багато хто не люблять керувати своїми фінансами, тому що, це обмежує їх свободу. На їхню думку, у них недостатньо грошей, щоб управляти ними. Насправді все навпаки.

Ви повинні навчитися управляти сумою грошей. Якщо не можете керувати невеликою сумою грошей, не зможете впоратися з великою.

Метод Екера

Харв Екер у своїй книзі пропагує метод «6 банок». Тут мова йде про те, щоб гроші, які ви заробляєте, розділити на 6 різних частин наступним чином (процентне співвідношення):

  • Життєві потреби – 55%
  • Довгострокові витрати – 10%
  • Фінансова свобода – 10%
  • Задоволення – 10%
  • Освіта – 10%
  • Для інших – 5%

1. Врахування потреб життя — необхідні витрати

За допомогою цього облікового запису фінансуєте повсякденне життя – оренду, іпотечні платежі, рахунки, їжу, поїздки і т. д. Неважливо, скільки ви заробляєте, важливо, щоб 55% вашого доходу було достатньо для життєвих потреб. Якщо з’ясовується, що більше половини вашої зарплати недостатньо для того, щоб було де жити, це означає, що живете не по кишені. Слід якомога швидше скоротити витрати або почати заробляти більше.

2. Рахунок довгострокових витрат на непередбачені витрати

Непередбачені ситуації трапляються в житті у всіх. Раптово виходить з ладу пральна машина або авто, раптом щось втрачається, раптом колега дзвонить, що є відмінна можливість для спонтанної поїздки на Балі, або друг запрошує вас на весілля. Отже, можна вважати, що «непередбачені ситуації» передбачено, але ви не знаєте, коли вони відбудуться. Можливо, коли-небудь виникне необхідність переїхати, купити меблі або провести відпустку з родиною / друзями. Ці гроші призначені для таких цілей. Заощаджуйте 10% від вашої зарплати — найкраще перевести цю суму на рахунок в банк.

Гроші з цього рахунку також можуть бути використані в разі втрати роботи або хвороби.

3. Рахунок фінансової свободи

Треба обмежити доступ до цього рахунку (банку) надовго. Як набереться достатня кількість коштів, покладіть їх на депозит — це буде ваш пасивний дохід. Коштує 10% від своєї зарплати перераховувати на рахунок, до якого немає доступу.

4. Рахунок задоволення — веселощі і примхи

Кошти з цього рахунка можуть піти на спонтанний вихід в кіно, ресторан, придбання гаджета, або уїк-енд спа. Ці гроші щомісяця в цілому витрачайте на себе і свої примхи.
Гроші з рахунку 3 ніколи не витрачайте, а з рахунку 4 — 1-2 рази на місяць стабільно.

5. Рахунок утворення — бюджет на розвиток особистості

Якщо правильно інвестувати гроші з цього рахунку, то через якийсь час на цьому та інших рахунках будуть з’являтися все більш високі суми. Виберіть сферу особистісного розвитку — і розвивайтеся. Люди багаті постійно вчаться і зростають, а бідні вважають, що вже все знають.

6. Рахунок для інших — подарунки і допомога близьким

Завдяки збереженим грошей, можемо допомогти не тільки собі, але і близьким людям, які потребують.

26.08.2021
Назад