Як отримати іпотеку в Україні: інструкція, вимоги, ймовірність

Як отримати іпотеку в Україні: інструкція, вимоги, ймовірність

Для більшості українців на сьогодні іпотека – це одна із найзручніших можливостей купити власне житло. Це швидко, досить просто і не вимагає наявності великих коштів одразу, тому іпотека користується таким попитом. Але разом з цим у подібної схеми фінансування є також певні недоліки та вимоги до одержувача, про які треба знати заздалегідь. Наразі спробуємо розібрати всі кроки отримання іпотеки.

Що таке іпотека та які умови отримання іпотеки?

Іпотека є заставою майна під кредит. Інакше кажучи, іпотечний кредит видається позичальнику, який хоче взяти гроші під нерухомість. Квартира, будинок або земельна ділянка стає запорукою того, що позичальник виплатить всю суму іпотеки. Іноді іпотеку видають під ремонт чи відновлення нерухомості.

Складність у цьому, що не всім видають іпотеку, оскільки цього потрібно відповідати певним вимогам:

 1. Прописка позичальника має бути у тому регіоні, де він намагається отримати іпотеку.
 2. Потрібно мати паспорт, бути громадянином України та мати ідентифікаційний код.
 3. Вік ідеального позичальника – від 21 року, але краще, щоб він був старше 30 років.
 4. Позичальник повинен мати офіційне працевлаштування і не менше року, а також не менше 6 місяців на останньому місці роботи.
 5. Має бути чиста та позитивна кредитна історія. В ідеалі, щоб усі кредити та позики були закриті, а за останні роки не було жодного простроченого платежа.

Багато банків говорять, що видають іпотеку всім, хто зможе довести свою платоспроможність, але останнім часом реальні вимоги дещо змінилися. Зараз все частіше можуть відмовити тим, що працює у сфері, яка залежить від карантинних обмежень (наприклад, туристична або готельно-ресторанна сфера).

Також є рекомендовані вимоги, які встановлюються окремими банками. Найкраще, якщо позичальник буде з сім’єю та дітьми, бажано, щоб обоє батьків були працевлаштовані, а сума кредитного платежу складала близько третини сумарного доходу.

Які банки можуть надати іпотеку?

Як тільки виникає необхідність оформлення іпотеки, потрібно дуже уважно поставитися до вибору банку або фінансової установи для видачі такої позики. Більшість великих банків видають іпотечні кредити, але кожен має індивідуальні умови.

Процентна ставка кожного банку своя. Вона може бути фіксованою або плаваючою. Друга буває менш вигідною, але зазвичай вона менша, тому попередньо треба проаналізувати свої можливості та ситуацію на ринку загалом, щоб визначити перспективу.

Середній відсоток по банках – близько 10-20%, а перший внесок може сягати половини вартості житла. Які відсотки є у найпоширеніших банках країни?

 • Кредобанк. Нерухомість на первинному ринку має ставку близько 16%, а первинний внесок сягає 20%. За вторинний ринок ставка становить 15%, а перший внесок такий самий.
 • МТБанк видає кредити переважно на житло на вторинному ринку. Перший внесок сягатиме 30%, а основна ставка за кредитом – до 18%.
 • Ощадбанк Ставка за вторинне житло складає до 16%, а перший внесок – 20%. Є також спеціальні пільги для внутрішньо переміщених осіб – для них і ставка, і внесок набагато менший.
 • ПриватБанк. Кредит на житло на первинному ринку становить 25% на перший внесок, а ставка – 15.5%. Для вторинного ринку умови такі самі.

Деякі банки не мають початкового внеску, або мають вигідніші умови щомісячної комісії. Щоб не помилитися та не зіткнутися з несподіванками у процесі виплат іпотеки, необхідно перед оформленням документів, уважно прочитати все та ознайомитись з умовами.

Як підвищити ймовірність отримання іпотеки?

Після звернення до банку, менеджер приступає до перевірки та оцінки позичальника. Щоб не зіткнутися з відмовою, необхідно заздалегідь усунути всі фактори, які можуть вплинути на негативний результат. Звичайно, перший пункт полягає в тому, щоб виплатити всі борги, але є також інші способи підвищити шанси:

 • Повністю виплатити всі кредити та позики. Іноді банки відмовляють, якщо є відкритий кредит, незалежно від суми заборгованості, але за особистого спілкування та надання всіх документів можна переконати менеджера, що цей кредит буде повністю виплачено найближчим часом. Але найкраще повністю закрити всі кредити.
 • Якщо є той, хто готовий разом оформити іпотеку (чоловік чи батьки), то рекомендовано і його залучити до іпотеки. Часто багато банків готові видати в рівних частках іпотеку для чоловіка та дружини.
 • При поданні документів на оформлення іпотеки необхідно дуже уважно перевірити всі документи. Будь-яка неточність чи помилка може сприйматися як спроба вказати недостовірну інформацію, тому позичальнику можуть відмовити в іпотечному кредиті.
 • Можна оформити позитивну кредитну історію. Цей чинник один із найважливіших, оскільки показує платоспроможність і порядність клієнта. Якщо раніше не було жодного кредиту, то можна скористатися послугами фінансових компаній або взяти позику в МФО. Суть така – позичальник бере кредит та вчасно виплачує всю суму. Це створює позитивну історію.

Можна легко та швидко змінити умови видачі іпотеки та покращити можливість позитивної відповіді загалом.

19.12.2021
Назад
Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
7   днів
14   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику
Кредит готівкою або на карту в Україні Найшвидший кредит онлайн без відмови Швидка позика онлайн на картку Де взяти гроші в борг онлайн? Кредит онлайн під 0,01% відсоток Кредит з 18 років без довідок і поручителів Експрес кредит онлайн на картку Цілодобовий кредит онлайн на карту 24/7 Чи можна взяти позику без прописки в Україні? Кредит онлайн за паспортом Кредит на карту без поручителів Кредит з 21 року Миттєвий кредит Кредит на карту без дзвінків оператора Кредит на карту монобанк Онлайн-позика на карту Кредит за 15 хвилин Оформити кредит онлайн за 5 хвилин Оформити кредит по телефону в Україні Кредит без фото паспорта онлайн Кредит з 19 років Кредит за 1 годину онлайн Перекредитування з простроченням Кредит під заставу нерухомості Як взяти кредит через інтернет? Кредит студентам Кредит під заставу авто Довгостроковий кредит онлайн на карту Кредит на 6 місяців майже без відсотків Чи можливо отримати кредит онлайн без перевірки кредитної історії Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту? Кредит пенсіонерам від Mistercash Кредит на весілля Що буде якщо не платити онлайн кредит Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику? Автоматичний онлайн кредит на карту Міні  кредит Промокод від компанії Mister Cash Кредит онлайн на 12 місяців або 1 рік на карту Надовго Кредит онлайн за 60 секунд по SMS запиту Кредит без офіційного працевлаштування Кредит онлайн без довідки про доходи Гроші в кредит без застави Кредит онлайн безробітним Онлайн кредит з поганою кредитною історією Кредит через інтернет Позика до зарплати на картку Кредит з 20 років Короткостроковий кредит на 1 місяць