Як отримати виплати для ВПО

Як отримати виплати для ВПО

Станом на початок жовтня кількість внутрішньо переміщених осіб з початку війни збільшилася з 1,5 млн до 4,6 млн. І це лише ті громадяни, хто подав заяви на реєстрацію. За неофіційними даними, їх може бути набагато більше. Так чи інше, всі вимушені переселенці потребують допомоги від держави, тому одне з найактуальніших питань наразі – як отримати виплати для ВПО.

Нагадаємо, що наразі виплати для переселенців становлять 2000 грн для дорослого, 3000 грн для людей з інвалідністю та дітей.

Алгоритм отримання допомоги онлайн

  • Оновіть застосунок “Дія” та авторизуйтесь
  • Надішліть заявку на отримання статусу ВПО
  • Натисніть “Хочу отримувати допомогу”
  • Виберіть картку єПідтримка для зарахування коштів. Якщо у вас немає такої картки — оформіть її

Щоб отримати допомогу на дитину, завантажте у додаток свідоцтво про народження вашої дитини.

Алгоритм отримання допомоги офлайн

  • Зверніться до ЦНАПу, органу соцзахисту населення або до представників місцевої влади.
  • Візьміть із собою документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Актуальний перелік документів для отримання статусу можна уточнити в ЦНАПі, до якого ви збираєтесь.
  • Якщо в паспорті немає  даних про реєстрацію місця проживання в одному з відповідних регіонів, то візьміть із собою будь-який документ, що підтверджує це: військовий квиток, трудову книжку, право власності на майно тощо.

Важливо: виплати для ВПО можуть отримати люди, які вимушено покинули домівки, але перебувають в Україні.

Окрім того, з 1 жовтня українці, які прихистили у своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть близько 900 грн на місяць на кожного переселенця. Це пов’язано з початком опалювального сезону.

21.10.2022
Назад