Що робити якщо не можеш платити по кредиту?

Що робити якщо не можеш платити по кредиту?

Думаючи про кредит, багато людей не враховують мінливу реальність і непередбачуване майбутнє. Кредитна організація зобов’язана ретельно вивчити кредитоспроможність заявників на кредит, надати позику тільки тим, хто зможе повернути гроші. Але навіть такі розвинуті установи не можуть передбачити хворобу, втрату роботи або інші обставини, які змушують позичальника втрачати поточну ліквідність.

Проблема погашення кредиту або позики — що робити, якщо виникли проблеми з погашенням?

Наші експертні відповіді

Якщо не можете оплатити наступний платіж за кредитом чи позикою, банківська організація або фінансова компанія, безумовно, перейде до стандартної процедури, яку вони використовують в таких обставинах. Все починається з телефонних нагадувань і письмових повідомлень. Якщо така діяльність виявиться без успішною, буде звернення в суд або передача боргу третім особам — колекторам.

Ви не тільки не платите часткову позику (щомісячний платіж), але і всі штрафи і збільшені відсотки додаються до суми яку в кінцевому підсумку доведеться повернути.

Що робити, якщо не можете вчасно погасити кредит?

Щоб запобігти такій ситуації, треба свідомо і швидко вжити коригуючі дії. Не варто розраховувати на те, що будь-яка сотня гривень буде забута або прощена, тим більше що у фінансових установ є спеціальні інструменти для забезпечення дотримання умов підписаного нами контракту. Таким чином, особа, яка зайняла гроші, зобов’язана повернути їх в сумах та строках, передбачених договором.

Допомога сім’ї і друзів

Якщо очікуються труднощі зі сплатою внесків, або несподівано непередбачені обставини, і ви не можете вчасно виплатити суму, не ховайте голову в пісок і не припускайте, що проблема вирішиться сама собою. Для початку спробуйте знайти допомогу серед членів родини і друзів. Може бути, хтось зможе надати фінансову підтримку, щоб ви могли уникнути проблемної ситуації з фінансовою організацією.

Переговори з кредитором

Якщо ні, вам слід звернутися до кредитора. Ініціатива покаже, що ви не недооцінюєте проблему і не тікаєте від відповідальності. Співробітник кредитної компанії, безумовно, запропонує кілька альтернативних пропозицій, які, звичайно, не усунуть проблему, але, наприклад, дадуть необхідний час для пошуку рішення. Такі ситуації бувають і в їх обставинах кредитні компанії готові йти на допомогу.

Відкрита і правдива позиція гарантує, що ви не втратите авторитет в очах фінансової організації, а також може захистити від наслідків подальших дій по стягненню боргів. У той же час кредитна історія не зіпсується. Важливо підтримувати зв’язок з фінансовою компанією, надавати необхідні документи, якщо це необхідно. І платити хоч частину щомісячного платежу. Яке рішення може бути вироблено спільно з кредитної компанією, залежить головним чином від масштабу проблеми, з якою зіткнувся позичальник.

Якими інструментами володіє фінансова установа для прострочених платежів?

Якщо проблема полягає в «тимчасової» нестачі коштів або необхідності витрачати бюджет на інші непередбачені мети, і знаєте, що ситуація повернеться до нормального стану через кілька тижнів або місяців, «кредитні канікули» можуть бути рішенням. Завдяки цьому рішенню можна припинити погашення позик в розстрочку на період, на який домовилися з кредитором.

Якщо фінансова проблема здається «хронічної», можна продовжити термін кредиту, що скоротить щомісячний внесок. Це полегшить оплату ваших щомісячних боргів, але в кінцевому підсумку збільшить загальну вартість кредиту.

Для людей, чий щомісячний бюджет йде на кількох позик, консолідація позики може бути рішенням. Мета цього полягає в тому, щоб об’єднати всі зобов’язання в один позику, для якого щомісячний внесок нижче, ніж сума внесків окремих позик.

Ініціатива в складній фінансовій ситуації вимагає рішучості і сміливості. Негайні дії – це перший і найважливіший крок для вирішення проблеми.

09.07.2021
Назад