Боротьба з кредитним шахрайством

Компанія ТОВ «МІСТЕР КЕШ» піклується про своїх клієнтів та допомагає їм не стати жертвами зловмисників

Наш сервіс має високі стандарти захисту персональних даних. Ми використовуємо багаторівневий алгоритм ідентифікації клієнта, спрямований на захист своїх клієнтів та боротьбу з шахрайством і використанням чужих документів, чужих платіжних карток для отримання онлайн кредиту.

 

Щоб не стали жертвою шахраїв дотримуйтесь декількох основних правил:

 • Завжди пильнуйте за своїм паспортом. Не давайте особисті документи (їх копії) в руки стороннім особам. Не розголошуйте інформацію щодо своїх персональних даних (серія паспорту, номер паспорту, ідентифікаційний код, номер карткового рахунку), особливо в мережі Інтернет (наприклад на сайтах, що пропонують працевлаштування на дому). Уникайте надавати номер свого мобільного телефону незнайомцям, особливо, якщо він прив`язаний до Особистого кабінету позичальника;
 • Не зберігайте логін та пароль від Особистого кабінету на Вашому комп’ютері. Позичальник несе відповідальність за збереження даних Особистого кабінету. Якщо ви заходите в Особистий кабінет не з свого гаджета, слідкуйте, щоб пароль та номер мобільного телефону не зберігся на ньому;
 • Не викладайте копії документів в Інтернет.

Порядок дій споживача у випадку несанкціонованого доступу або зміни його інформації в системах дистанційного обслуговування ТОВ «МІСТЕР КЕШ» (далі – Кредитодавець)

У випадку несанкціонованого доступу або зміни інформації споживача в системах дистанційного обслуговування Кредитодавця, споживач повинен негайно звернутись до Кредитодавця одним з наступних способів:

 • шляхом направлення листа за адресою: 03066, м. Київ, вул. Михайла Максимовича, буд. 8;
 • шляхом направлення електронного листа на e-mail: [email protected];
 • зв’язавшись за номером телефону гарячої лінії: 0 800 750 584 (безкоштовно з будь-яких телефонів по Україні, сервіс працює цілодобово).

Що робити, якщо на ваше ім`я оформили кредит шахраї.

Якщо з Вами виникла подібна ситуація, напишіть звернення, щоб повідомити працівників компанії про шахрайські дії відносно Вас. Компанія зацікавлена якомога швидше дізнатись про такі дії та сприяти Вам у розкритті шахрайської схеми.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СУЧАСНІ ВИДИ ШАХРАЙСТВА ТА ПРО ТЕ, ЯК НЕ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК ШАХРАЇВ. ПОПУЛЯРНІ СХЕМИ «КРЕДИТНОГО» ШАХРАЙСТВА

Схема № 1

Оформлення кредиту на чужі документи

Схема працює таким чином:

 • Усі процедури оформлення угоди здійснюють шахраї від імені «жертви».
 • Шахраї подають онлайн-заявку на отримання кредиту, вказують в ній персональні дані «жертви», додають копії її паспорту та ідентифікаційного коду, а в розділі заявки про контактну інформацію вказують свої дані: номер телефону, адресу електронної пошти та номер банківської картки.
 • Компанія пропонує своїм клієнтам зробити фото з паспортом. Однак і такі знімки захищають не завжди.
 • Далі видається кредит на ім’я власника паспорта, а гроші перераховуються на банківську картку шахрая

Якщо Ви стали жертвою такої шахрайської схеми, ми радимо:

 • Негайно повідомити про це органи поліції шляхом подання заяви про вчинення кримінального правопорушення. Попередньо такі дії кваліфікуються за ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство.
 • Написати звернення про шахрайські дії та додати до нього витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (відомості про кримінальне правопорушення), а також інші документи, що підтверджують шахрайські дії відносно Вас.
 • Сплатити суму кредиту (без процентів) за Договором. Це допоможе зберегти кредитну репутацію сумлінного позичальника: інформація про кредитні відносини зберігається в УБКІ (Українське бюро кредитних історій) не менше 10 років, про прострочені чи непогашені кредити – залишається назавжди.

ВАЖЛИВО:

Щоб не стати жертвою такої шахрайської схеми будьте уважні до своїх особистих документів: не. розміщайте копії в соціальних мережах, не надавайте їх незнайомцям.

При втраті паспорту (або його крадіжці) негайно повідомляйте найближчий відділок поліції та отримуйте довідку/витяг з ЄРДР про втрату/крадіжку паспорту.

Зі свого богу компанія буде сприяти розслідуванню злочину, – надасть поліції всі необхідні дані щодо «шахрайського»кредиту.

Такі ваші дії допоможуть довести, що ви непричетні до скоєння злочину, виявити шахраїв та повернути гроші, що сплачені в рахунок погашення кредиту.

Схема № 2

Виготовлення дублікатів сім-карти

Зловмисники винайшли новий вид шахрайства.  Суть схеми телефонних шахраїв у тому, щоб отримати дублікат вашої сім-карти.

Така шахрайська схема працює наступним чином:

 • Аферист відстежує/дізнається номер телефону майбутньої жертви і набирає його з проханням передзвонити. Потім дзвінки повторюються, але вже з інших номерів.
 • Відновити нібито втрачену сім-карту можна у одного із операторів мобільного зв`язку, якщо вказати три останні номери, на які здійснювалися дзвінки. Це і робить шахрай.
 • Після цього аферист може зламати вашу електронну пошту та увійти в Особистий кабінет «жертви» на сайті фінансової установи.
 • Далі в Особистому кабінеті заміняють на свій номер банківської картки, залишивши інші дані без змін
 • Видача кредиту відбувається на ім’я «жертви», але гроші перераховуються на банківську картку шахрая.

Якщо Ви стати жертвою таких шахраїв, ми радимо:

 • Негайно повідомити про це органи поліції шляхом подання заяви про вчинення кримінального правопорушення. Попередньо такі дії кваліфікуються за ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство.
 • Написати звернення про шахрайські дії та додати до нього витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (відомості про кримінальне правопорушення), а також інші документи, що підтверджують шахрайські дії відносно Вас.
 • Сплатити суму кредиту (без процентів) за Договором. Це допоможе зберегти кредитну репутацію сумлінного позичальника: інформація про кредитні відносини зберігається в УБКІ (Українське бюро кредитних історій) не менше 10 років, про прострочені чи непогашені кредити – залишається назавжди.

Такі ваші дії допоможуть довести, що ви непричетні до скоєння злочину, виявити шахраїв та повернути гроші, що сплачені в рахунок погашення кредиту. Зі свого боку компанія буде сприяти розслідуванню злочину, – надасть поліції всі необхідні дані щодо «шахрайського» кредиту.

Не дозволяйте шахраям діяти безкарно!