Кредит під заставу авто

У житті іноді трапляються ситуації, коли виникає необхідність взяти кредит на велику суму грошей. Це може статися через хворобу, коли гроші потрібні на дороге лікування, або, скажімо, людина затіяв масштабний ремонт, а, може просто захотів відправиться в подорож. Отримати велику суму в банку без застави не вийде. Але, проблему можна вирішити, якщо у вас є автомобіль, який можна закласти в банку і отримати велику суму готівки (100-500 000 грн), повернути яку треба буде протягом декількох років. Чим дорожче і новіше автомобіль, тим на більшу суму кредиту може розраховувати позичальник.

Які документи необхідні для оформлення кредиту під заставу авто

Для того, щоб оформити заставну позику, позичальник повинен підготувати пакет документів:

  • Паспорт позичальника.
  • Довідку про присвоєння ІПН.
  • Довідку про доходи позичальника.
  • Техпаспорт на автомобіль, який повинен бути оформлений на позичальника.
  • «Автоцивілка» – страховий поліс обов’язкового страхування.
  • Автомобіль не повинен перебувати в заставі або фігурувати за іншими кредитними зобов’язаннями.

У більшості банків можна отримати кредит під заставу автомобіля без підтвердження цільового призначення позики. Банку все одно куди будуть витрачені гроші, головне, щоб позичальник вчасно розрахувався за кредитними зобов’язаннями.

Як оформляється кредит

Позичальник надає необхідний пакет документів, оформляє заявку, в якій вказує бажану суму і термін кредитування. Автомобіль, який буде знаходитися в заставі, піддається оцінці, на підставі якої розраховується сума кредиту і термін кредитування. Як правило, позичальник може розраховувати на суму, рівну половині оціночної ринкової вартості автомобіля.

Максимальний розмір кредиту під заставу автомобіля, як правило, не перевищує 500 000 грн. Позика видається на термін від півроку до 5-7 років. Реальна відсоткова річна ставка за таким кредитом зазвичай коливається в діапазоні 30-50%. Зазвичай банк стягує разову плату за надання позички в розмірі 1-2% від суми кредиту, щомісячні відсотки становлять 2-3%.

Яким чином можна погашати взятий кредит

Погашати взяту позику можна будь-яким зручним способом:

  • через систему дистанційного обслуговування клієнтів;
  • грошовим переказом;
  • перекладом з карти на рахунок;
  • особисто у відділенні банку.

Головна умова при погашенні кредиту – плановий платіж повинен проводитися вчасно, згідно встановленого графіка. Дуже небажано допускати прострочення по платежах, щоб не піддавати себе штрафним санкціям.