Чи можливо отримати кредит онлайн без ІПН на карту?

Ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) – це унікальний десятизначний код, який присвоюється податковою службою з метою ідентифікації фізичної особи з метою спрощення ведення документації. В силу ряду причин, в деяких випадках громадянин може не мати ІПН. Наприклад, він відмовляється його отримати з релігійних причин. В такому випадку, його життя дещо ускладнюється, але нічого страшного не відбувається. Особам, які відмовилися від ІПН, робиться відповідна позначка в паспорті.

Де можна оформити кредит без ІПН

Оформити позику за відсутності ідентифікаційного коду у мікрофінансової організації (МФО) скоріш за все не вийде, бо по закону кожна кредитна організація має отримати від клієнта номер його коду. 

У всьому іншому процес оформлення кредиту не є складним. Достатньо зайти на сайт МФО, що сподобалася, ознайомитися з пропозиціями, і, якщо вони влаштовують, заповнити заявку на надання позики, в якій має бути вказано свої паспортні дані, № банківської карти, мобільний телефон та інші необхідні дані. Заявка буде розглянута протягом 10-15 хвилин, і по ній буде винесено рішення. У 90% випадків і вище подібні заявки задовольняються. Клієнт підписує договір, і гроші протягом 1 години зараховуються позичальникові на його банківську картку.

Що потрібно знати про МФО

В даний час конкуренція на ринку кредитів дуже висока. Існують кілька сотень МФО, які ведуть боротьбу за свого клієнта, надаючи вигідні умови, проводячи різні маркетингові акції та інше.

Багато організацій, що спеціалізуються на наданні короткострокових позик, видають перший кредит під 0,01%. Фактично позичальник повертає ту ж суму, яку отримав на час кредитування. Головне, не допустити прострочення, щоб не були нараховані штрафні санкції та пеня. Однак, при наступних зверненнях до МФО, позичальник буде отримувати гроші під високі відсотки – близько 2% в день. Це дуже висока процентна ставка, більш 700% річних. Однак таким чином МФО страхує себе від високих ризиків неповернення кредиту.

З цієї причини, позичаючи гроші в мікрофінансової організації, клієнт повинен оцінювати свої фінансові можливості на предмет своєчасного погашення взятої суми. Чим він швидше погасить узятий кредит, тим менше буде його переплата. Адже за користування стандартним позиками протягом 1 місяця, доведеться виплатити близько 50% вище займаної суми.

Оформляючи кредит в класичному банку, позичальникові доведеться зібрати більш великий пакет документів, і вірогідність відмови набагато вище, ніж в МФО. Однак, банківський кредит видається на більш ліберальних умовах і на більш тривалий період, ніж кредит в МФО.

Висновок

Якщо у вас немає ІПН отримати кредит скоріш за все не вдасться. Якщо вам потрібна невелика сума грошей на короткий строк, доцільно скористатися кредитом в МФО. У тому випадку, якщо потрібна велика сума на тривалий термін, звертатися слід в банк.