Де можна взяти онлайн кредит в Казахстані?

Онлайн кредитування останнім часом набирає все більшої популярності серед населення. У Казахстані оформити онлайн кредит можна в банку, мікрофінансової організації (МФО) або компанії по онлайн-кредитування.

В останнє десятиліття стрімкий зліт популярності спостерігається серед МФО, які дають можливість оформляти онлайн-кредит в лічені хвилини при мінімальному пакеті документів. Як правило, для оформлення онлайн кредиту в МФО достатньо наявності паспорта клієнта, банківської картки та мобільного телефону. При цьому не треба надавати документи, що підтверджують платоспроможність клієнта або шукати поручителів.

В даний час в Казахстані працюють понад півтори сотні МФО. Загальна кількість різних організацій, що займаються видачею онлайн кредитів, ще більше. Треба розуміти, що далеко не кожна організація, в якій можна оформити онлайн мікрокредит, є МФО. До мікрофінансовим організацій належать тільки ті організації, які оформили офіційний дозвіл на ведення фінансової діяльності у Нацбанку країни.

Щоб отримати кредит в Казахстані, клієнт в обов’язковому порядку повинен підписати договір кредитування. При цьому договори в банку і в МФО будуть різними, оскільки регулюються різними законами. Отримати кредит в Казахстані можна тільки в національній валюті тенге. Максимальний розмір позики обмежений вісьмома тисячами МРП (місячний розрахунковий показник), що становить приблизно 20 млн тенге.

Особливою популярністю послуги МФО в Казахстані користуються в тих регіонах, де слабо представлений класичний банківський сектор. Більше половини всіх кредитів в Казахстані беруться для розвитку підприємницької діяльності. Сумарні активи сектора мікрокредитування в Казахстані перевищують 300 млрд тенге, і з кожним роком ця цифра зростає.

ТОП-10 МФО Казахстану

За обсягом активів ТОП-10 МФО Кахастану виглядає наступним чином:


 1. КМФ – 130 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 35
 3. БИК Фінанс – 30
 4. Арнур Кредит – 15
 5. Ирис – 10
 6. Онлайн Каз-Фінанс – 5,8
 7. Азіатський кредитний фонд – 5,8
 8. Шінхан-Фінанс – 4,5
 9. Кизилорда – 4,2
 10. Е Г мікрофінансів – 3,6

Лідери за виданими онлайн-мікрокредитів:


 1. КМФ – 117 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 30
 3. Арнур Кредит – 12
 4. Ирис – 8,4
 5. Онлайн Каз-Фінанс – 5,7
 6. Азіатський кредитний фонд – 5,1
 7. Шінхан-Фінанс – 4,4
 8. Кизилорда – 3,5
 9. Е Г мікрофінансів – 2,5
 10. Акорд Капітал – 2,1

Найприбутковіші МФО:


 1. КМФ – 10 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 1,2
 3. Фінбокс – 0,9
 4. Арнур Кредит – 0,8
 5. Е Г мікрофінансів – 0,6
 6. Один кредит – 0,5
 7. Азіатський кредитний фонд – 0,3
 8. Шінхан-Фінанс – 0,3
 9. Инкар & amp; S – 0,2
 10. Ирис – 0,2

Як бачимо, беззаперечним лідером сектора мікрокредитування Казахстану є компанія KMF. Це пояснюється тією обставиною, що КМФ володіє розгалуженою регіональною мережею, компанія використовує індивідуальний підхід до клієнта. За КМФ слід Тойота Файненшл Сервіс Кахастану, яка займає тверду другу сходинку за всіма основними показниками.

Як оформити мікрокредит

Для оформлення мікрокредиту в МФО необхідно зайти на сайт організації, ознайомитися з умовами кредитування. Якщо вони влаштовують клієнта, він повинен зареєструватися на сайті і оформити онлайн заявку, яка буде розглянута протягом однієї години і по ній буде винесено рішення. Якщо це рішення виявиться позитивним, необхідна клієнту сума мікрокредиту буде зарахована на його банківську картку.

Отриманий мікрокредит необхідно погасити в заздалегідь встановлені терміни, оскільки за кожен день прострочення на клієнта будуть накладатися штрафні санкції, які суттєво збільшують розмір кредиту, який в підсумку доведеться повернути мікрокредітной організації. Клієнт повинен розуміти, що за зручності оформлення та користування мікрокредитом йому доводиться розплачуватися високою процентною ставкою по мікрокредитів, яка багаторазово перевищує аналогічну банківську ставку.

З цієї причини, користуватися мікрокредітной позикою доцільно лише невеликий період часу, і, бажано, невеликою сумою. Ідеальний варіант, це не більше 1 тижня. Оформляючи мікрокредит, клієнт повинен розуміти всі ризики такого кроку і порівнювати свої фінансові можливості щодо своєчасного повернення мікрокредиту.

Як вибрати МФО

Вибираючи ту чи іншу МФО, клієнт повинен звернути увагу на наступні важливі моменти: мінімальний і максимальний розмір мікропозик, який можна оформити. Мінімальні і максимальні терміни кредитування. Процентна ставка по кредиту.

Перевагу при інших рівних умовах слід віддавати тій МФО, яка надає мікрокредит з меншою процентною ставкою. Особливу увагу слід звернути на можливість пролонгації взятого мікрокредиту. Це дуже корисна опція, яка дозволяє продовжити термін кредитування, і уникнути драконівських штрафних санкцій. Деякі МФО дозволяють багаторазово продовжувати терміни кредитування за умови оплати відсотків по мікрокредитів.

Також важливе значення мають способи погашення взятого мікрокредиту. Клієнт повинен бути впевнений, що оплата пройде вчасно і в установлені терміни.

Сума позики
100   грн
20000   грн
Термін позики
5   днів
30   днів
Дата погашення: 2
Сума: 2
Відсоток: 0.01
Повернути: 402
Оформити позику