Де можна взяти онлайн кредит в Казахстані?

Онлайн кредитування останнім часом набирає все більшої популярності серед населення. У Казахстані оформити онлайн кредит можна в банку, мікрофінансовій організації (МФО) або компанії, яка займається онлайн-кредитуванням.

В останнє десятиліття стрімкий зліт популярності спостерігається серед МФО, які дають можливість оформляти онлайн-кредит в лічені хвилини при невеликому пакеті документів. Як правило, для оформлення онлайн кредиту в МФО достатньо наявності паспорта клієнта, банківської картки та мобільного телефону. Важливо: в Україні перевірка клієнтів відбувається за допомогою отримання даних через систему BankID.

Зараз у Казахстані працюють понад півтори сотні МФО. Загальна кількість різних організацій, які займаються видачею онлайн кредитів, ще більше. Треба розуміти, що далеко не кожна організація, в якій можна оформити онлайн кредит, є МФО. До мікрофінансовим організацій належать тільки ті організації, які оформили офіційний дозвіл на ведення фінансової діяльності у Нацбанку країни.

Щоб отримати кредит в Казахстані, клієнт в обов’язковому порядку повинен підписати договір кредитування. При цьому договори в банку і в МФО будуть різними, оскільки регулюються різними законами. Отримати кредит в Казахстані можна тільки в національній валюті тенге. Максимальний розмір позики обмежений вісьмома тисячами МРП (місячний розрахунковий показник), що становить приблизно 20 млн тенге.

Особливою популярністю послуги МФО в Казахстані користуються в тих регіонах, де слабо представлений класичний банківський сектор. Більше половини всіх кредитів в Казахстані беруться для розвитку підприємницької діяльності. Сумарні активи сектора кредитування в Казахстані перевищують 300 млрд тенге, і з кожним роком ця цифра зростає.

ТОП-10 МФО Казахстану

За обсягом активів ТОП-10 МФО Кахастану виглядає так:

 1. КМФ – 130 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 35
 3. БИК Фінанс – 30
 4. Арнур Кредит – 15
 5. Ирис – 10
 6. Онлайн Каз-Фінанс – 5,8
 7. Азіатський кредитний фонд – 5,8
 8. Шінхан-Фінанс – 4,5
 9. Кизилорда – 4,2
 10. Е Г мікрофінансів – 3,6

Лідери за виданими онлайн-кредитів:

 1. КМФ – 117 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 30
 3. Арнур Кредит – 12
 4. Ирис – 8,4
 5. Онлайн Каз-Фінанс – 5,7
 6. Азіатський кредитний фонд – 5,1
 7. Шінхан-Фінанс – 4,4
 8. Кизилорда – 3,5
 9. Е Г мікрофінансів – 2,5
 10. Акорд Капітал – 2,1

Найприбутковіші МФО:

 1. КМФ – 10 млрд тенге
 2. Тойота Файненшл Сервіс Кахастану – 1,2
 3. Фінбокс – 0,9
 4. Арнур Кредит – 0,8
 5. Е Г мікрофінансів – 0,6
 6. Один кредит – 0,5
 7. Азіатський кредитний фонд – 0,3
 8. Шінхан-Фінанс – 0,3
 9. Инкар & amp; S – 0,2
 10. Ирис – 0,2

Як бачимо, беззаперечним лідером сектора кредитування Казахстану є компанія KMF. Це пояснюється тим, що КМФ володіє розгалуженою регіональною мережею, компанія використовує індивідуальний підхід до клієнта. За КМФ слід Тойота Файненшл Сервіс Кахастану, яка займає тверду другу сходинку за всіма основними показниками.

Як оформити невеликий кредит

Для оформлення кредиту в МФО необхідно зайти на сайт організації, ознайомитися з умовами кредитування. Якщо вони влаштовують клієнта, він повинен зареєструватися на сайті і оформити онлайн заявку, яка буде розглянута протягом однієї години і по ній буде винесено рішення. Якщо це рішення виявиться позитивним, необхідна клієнту сума кредиту буде зарахована на його банківську картку.

Отриманий кредит необхідно погасити в заздалегідь встановлені терміни, оскільки за кожен день прострочення на клієнта будуть накладатися штрафні санкції, які суттєво збільшують розмір кредиту, який в підсумку доведеться повернути кредитной організації. Клієнт повинен розуміти, що за зручності оформлення та користування кредитом йому доводиться розплачуватися високою процентною ставкою по кредиту, яка багаторазово перевищує аналогічну банківську ставку.

Тому користуватися позикою доцільно лише невеликий період часу, і, бажано, невеликою сумою. Ідеальний варіант, це не більше 1 тижня. Оформляючи кредит, клієнт повинен розуміти всі ризики такого кроку і порівнювати свої фінансові можливості щодо своєчасного повернення кредиту.

Як вибрати МФО

Вибираючи ту чи іншу МФО, клієнт повинен звернути увагу на наступні важливі моменти: мінімальний і максимальний розмір позик, який можна оформити. Мінімальні і максимальні терміни кредитування. Процентна ставка по кредиту.

Перевагу слід віддавати тій МФО, яка надає кредит з меншою процентною ставкою. Особливу увагу слід звернути на можливість пролонгації взятого кредиту. Це дуже корисна опція, яка дозволяє продовжити термін кредитування, і уникнути драконівських штрафних санкцій. Деякі МФО дозволяють багаторазово продовжувати терміни кредитування за умови оплати відсотків по кредитам.

Також важливе значення мають способи погашення взятого кредиту. Клієнт повинен бути впевнений, що оплата буде вчасною.