Чому не дають кредит онлайн і де точно дадуть позику?

Зараз отримати кредит не становить великої проблеми. Якщо потрібна короткострокова позика на невелику суму грошей, люди звертаються до послуг мікрофінансових організацій (МФО). У тому випадку, якщо потрібна велика сума, альтернативи класичним банкам немає. Тільки в банку можна взяти велику позику, але, далеко не завжди.

Чому не дають кредит в банку

Нерідкі випадки, коли позичальникові не дають кредит з тих чи інших причин. Чому не дають кредит, потрібно розбиратися в кожному випадку окремо. Для банків відсоток відхилених кредитів може досягати 30-40%. В цьому немає нічого дивного, оскільки співробітники банку діють по суворої інструкції, відсіваючи заздалегідь потенційно проблемних клієнтів. Якщо у людини погана кредитна історія, їй, швидше за все, буде відмовлено в кредитуванні. Ніхто не хоче зв’язуватися з несумлінним позичальником, навіть якщо у нього всі документи в порядку.

Однак, в деяких випадках відмови в кредитуванні отримують і особи, які мають позитивну КІ. Чому не дають кредит з гарною кредитною історією? Швидше за все, в банку відмовлять в кредитуванні, якщо довідка про доходи не підтверджує суму кредиту. Тобто, банк не бачить джерел доходу клієнта, за рахунок яких він буде гасити кредит.

Чому не дають кредит онлайн в МФО

МФО не пред’являє таких жорстких вимог до своїх клієнтів, як банк. Щоб подати заявку на отримання кредиту, досить буде заповнити анкету з паспортними даними на сайті організації, вказати свій ІПН, № банківської карти, № мобільного телефону. Верифікація клієнтів відбувається за допомогою системи BANK ID. Отримати позику можуть пенсіонери, студенти, особи без постійного місця роботи. Зазвичай, перший кредит можна отримати під 0,01% на день. Стандартний відсоток МФО становить близько 1,5-2% в день.

Кожен потенційний позичальник, який подає заявку на кредитування, проходить у фінансовій організації перевірку на предмет його кредитної історії. Спеціальний скоринговий алгоритм в автоматичному режимі перевіряє КІ кліета, якщо заявка була подана через сайт МФО в режимі онлайн. Саме з цієї причини такі заявки обробляються дуже швидко, іноді протягом 1-2 хвилин.

Кожна МФО висуває свої вимоги до КІ клієнта. Деякі організації персоніфікують вимоги по кожному клієнту. Алгоритм визначає критичність ключових показників для конкретного клієнта, визначаючи ймовірність «проблемності» позичальника. Якщо це значення перевищує певний встановлений поріг, позичальникові буде відмовлено в кредитуванні. З цієї причини має сенс подавати кілька заявок в різні МФО, оскільки в різних організаціях скоринговий робот налаштований по-різному. Десь строгіше, десь більш ліберально. Тому, один і той же позичальник може отримати відмову в одній організації, але, в інший йому схвалять заявку.